Parashikimi surprizues i superkompjuterit/ Ja si do të jetë renditja e sezonit 2022/23 në Premier Ligë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 18, 2022 | 16:32


Parashikimi surprizues i superkompjuterit/ Ja si do të jetë renditja e sezonit 2022/23 në Premier Ligë

Pas publikimit të kalendarit 2022-2023, ditën e enjte, një superkompjuter ka parashikuar se si do të përfundojë tabela e Premier Ligës në fund të sezonit të ardhshëm.

5407_Top_4_-_Supercomputer_Predicts_Premier_League_2022-_2023

Softueri i specializuar i “SBK” ka parashikuar se Mançester Sitit do të mbrojë titullin, e që do të ishte hera e tretë radhazi për “qytetarët”.

Superkompjuteri ka dalë në konkluzion gjithashtu se katër më të mirat do të qëndrojnë të njëjta si sezonin e kaluar, me Liverpulin, Çelsin dhe Totenhemin. Një parashikim zhgënjyes ky për tifozët e Junajtid dhe trajnerin Ten Hag. Ja renditja e plotë e Premier Ligës, në fund të sezonit të ardhshëm, sipas parashikimit të superkompjuterit.

RENDITJA

PANORAMASPORT.AL