NOTA/ “Thjesht perfekt!”, Gjimshiti merr komplimente për paraqitjen mbresëlënëse në kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 22, 2020 | 13:13


NOTA/ “Thjesht perfekt!”, Gjimshiti merr komplimente për paraqitjen mbresëlënëse në kampionat

Qendërmbrojtësi i Atalantës dhe Shqipërisë Berat Gjimshiti realizoi mbrëmë një nga paraqitjet më të mira të karrierës pas fitores së skuadrës bergameske ndaj Sasuolos me rezultatin 4-1.
GJIMSHITI-387x450
Ai realizoi golin e parë të takimit pas 16 minutave lojë. Pas përfundimit të takimit, paraqitja në fushë e lojtarit shqiptar u konsiderua perfekte nga mediat italiane.

Berat Gjimshiti (7) –
Thjesht perfekt në mbrojtje dhe në sulm. Shkund rrjetën dhe të bën të harrosh mbetjet toksike të muajve të fundit. Pastaj kthehet pas aty ku e ka vendin dhe nuk lejon të depërtojë asnjë tup”, shkruan “Tuttomercatoweb”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com