Ngjarje e rëndë/ Shmanget tragjedia, gjendet mjet shpërthyes në stadiumin e klubit shqiptar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 14, 2020 | 23:56


Ngjarje e rëndë/ Shmanget tragjedia, gjendet mjet shpërthyes në stadiumin e klubit shqiptar

Një mjet shpërthyes është gjetur në stadiumin e Feronikelit ” Rexhep Rexhepi” në Drenas. Ky rast është konfirmuar nga Policia e Kosovës.

sfer6-780x439

Një person që ishte duke punuar në stadiumin në Drenas kishte parë mjetin shpërthyes dhe ka lajmëruar Policinë e Kosovës.

Menjëherë në vendngjarje ka dalë Policia e Kosovës dhe FSK të cilët e kanë bërë tërheqjen e mjetit dhe ka nisur menjëherë punën për zgjedhjen e ngjarjes, e cila mund të përfundonte në tragjedi katastrofike, në rast se mjet shpërthente në rast të zhvillimi të ndonjë ndeshje me tifozë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com