Murinjo i pakuptueshëm me Pogbanë: Vetëbesimi e bën të luajë mirë, ndeshjen e parë…

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 22, 2018 | 10:15

Murinjo i pakuptueshëm me Pogbanë: Vetëbesimi e bën të luajë mirë, ndeshjen e parë…

Hoze Murinjo është nga ata që dinë të bëjnë luftë psikologjike me lojtarët e tij. Në fillim ai pati një debat me Pogbanë, por ndoshta ka qenë një mënyrë për ta motivuar francezin, që vinte pas fitimi të Kupës së Botës. Mesfushori ka shënuar 4 gola në 6 ndeshje dhe Murinjo nuk ngurron ti thurr lavde.

murinjo pogba

“Mendoj se lumturia dhe vetëbesimi ishin ato që e shtynin Pogbanë të luante në ndeshjen e parë pothuajse pa stërvitje. Rezultatet të bëjnë të dukesh se ju po luani për mrekulli, nëse ato mungojnë, ju dukeni sikur jeni të lodhur dhe të mërzitur. Futbolli i tillë është.” u shpreh portugezi.


www.minuta90.com