Mbajnë në kokë kapele të Uotërpolos, zbulohet arsyeja e tifozëve kroat

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Korrik 12, 2018 | 17:17

Mbajnë në kokë kapele të Uotërpolos, zbulohet arsyeja e tifozëve kroat

Ka shumë mënyra të veshurish në tifozeritë e Kupës së Botës. Disa me fanella, disa të tjerë me flamuj dhe në fund vijnë kroatët që vishen me kapela të Uotërpolos. Por ata jo më kot vendosin kapela të tila në kokë. Festimi i tyre mbart një mesazh.

134593396_14415017051801n

Në vitin 2016 në kampionatin Europian, mbrojtësi kroat Çorluka nuk arriti të luante përballë Republikës Çeke pasi kishte një dëmtim në kokë e cila kishte gjakderdhje.  Në pjesën e dytë lojtari vendosi një kapele të uotërpolos në kokë me ngjyrat e kroacisë. Tifozët duke parë këtë mënyrë të përdorur nga mbrojtësi e kanë kthyer si simbol të tifozerisë së tyre.


www.minuta90.com