Kategoria e Parë, Grupi A/ Kastrioti likuidon Dinamon, Erzeni shtang Korabin. Ja rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 16, 2020 | 0:07

FB Kategoria e pare Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Video

Kategoria e Parë, Grupi A/ Kastrioti likuidon Dinamon, Erzeni shtang Korabin. Ja rezultatet (VIDEO)

U luajtën ditën e sotme 3 sfidat e vlefshme për javën e 16-të të Kategorisë së Parë, Grupi A, ku nuk munguan surprizat.

 

kategoria-e-pare-470x308-470x308-470x3081-470x3081-470x308

Kastrioti mposhti në shtëpi Dinamon me rezultatin 1-0, falë supergolit të Dacit në minutën e 44-t.  Erzeni i Bubeqit ka shtangur Korabin, duke e mposhtur me rezultatin 0-1 në shtëpi falë golit të Xhemalajt. Vlen për t’u theksuar se shijakasit u ndëshkuan me karton të kuq në minutën e 17-të, teksa sulmuesi Xhixhiua la fushën e lojës.

Sifda tjetër ajo mes Egnatias dhe Tërbunit u mbyll në barazim pa gola.

REZULTATET LIVE:

KASTRIOTI – DINAMO 1-0

Daci 41′ 

KORABI – ERZENI 0-1

Xhemalaj 55′ 

(Xhixhiua i Erzenit është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 17-të) 

EGNATIA – VELEÇIKU 0-0

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com