VIDEO / Mrekulli nga Mesias, Milani mund Atletikon e shpreson përsëri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 24, 2021 | 22:51


VIDEO / Mrekulli nga Mesias, Milani mund Atletikon e shpreson përsëri

Milani ka marrë një fitore mbresëlënëse në një ndeshje shumë të luftuar në fushën e Atletiko Madrid, duke ringjallur përsëri shpresat që ka për të vazhduar më tej në Ligën e Kampioneve.

bandicam 2021-11-24 19-49-18-397

 

Dueli ka qenë shumë i luftuar, me duele të shumta dhe me rastet më të mira që erdhën vetëm në fundin e pjesës së dytë. Atëherë erdhi edhe goli i Mesias, kur regjistrohej minuta e 87 e ndeshjes, duke i dhënë një fitore që për momentin mban kuqezinjtë në vendin e tretë në grup duke kapërcyer spanjollët.

Gjithçka do të vendoset në ndeshjen e fundit, pasi Liverpuli mundi Porton dhe bëri që situata të jetë plotësisht e hapur, me secilën nga tre skuadrat që e ndjek që mund të sigurojë vendin e dytë.

REZULTATET

ATLETIKO MADRID-MILAN 0-1
87′ MesiasLIVERPUL-PORTO 2-0
52′ Tiago Alkantara, 70′ Salah


asasasassss

FORMACIONET ZYRTARE

ATLETIKO MADRID-MILAN

sssssss

LIVERPUL-PORTO

asasasasasasasas

PANORAMASPORT.AL