LISTA E KOMBËTARES/ Vetëm një nga Superiorja, rikthehen Muçi e Sadiku

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 28, 2023 | 0:22

LISTA E KOMBËTARES/ Vetëm një nga Superiorja, rikthehen Muçi e Sadiku

Trajneri i Kombëtares, Silvinjo ka publikuar sot listën me emrat e futbollistëve të cilët do të grumbullohen për dy ndeshjet që skuadra jonë luan në muajin qershor.

kombetarja fanella

Rikthim i rëndësishëm është ai i mbrojtësit të Empolit, Ardian Ismajli që mungoi në Poloni për shkak dëmtimi dhe i mbrojtësit të Atalantës, Berat Gjimshitit ndërkohë që nga Superiorja është vetëm Andi Hadroj.

Një rikthim i rëndësishëm në mesfushë është ai i Keidi Bares Në sulm janë rikthyer Armando Sadiku dhe Ernest Muçi. Mungesë e madhe është ajo e Marash Kumbullës që është dëmtuar me Romën duke këputur ligamentin.

Shqipëria luan në datën 17 qershor në “Air Albania” kundër Moldavisë, ndërkohë që 3 ditë më vonë do të përballet në transfertë me Ishujt Faroe.

LISTA:

Trajner: Silvinjo Kampos Zhunior

Portierë: Thomas Strakosha, Etrit Berisha, Elhan Kastrati, Simon Simoni.

Mbrojtës: Ivan Balliu, Elseid Hysaj, Mario Mitaj, Berat Gjimshiti, Frederik Veseli, Enea Mihaj, Adrian Bajrami, Ardian Ismajli, Andi Hadroj.

Mesfushorë: Klaus Gjasula, Ylber Ramadani, Kristjan Asllani, Amir Abrashi, Nedim Bajrami, Keidi Bare, Qazim Laçi, Anis Mehmeti.

Sulmues: Ernest Muçi, Myrto Uzuni, Taulant Seferi, Jasir Asani, Sokol Cikalleshi, Armando Sadiku.

KOMBETARJA

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"