Liga e Konferencës/ Sa shumë surpriza, triumfon vetëm 1 skuadër vendase. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2021 | 23:51


Liga e Konferencës/ Sa shumë surpriza, triumfon vetëm 1 skuadër vendase. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën duke startuar nga ora 18:45, tetë sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Konferencës ku nuk munguan surprizat.

LIGA E KONFERENCES

“Ligjin” mbrëmjen e sotme e bën skuadra udhëtuese, teksa 5 prej tyre arritën të triumfonin në transfertë, ndërkohë që vetëm Slavia e Pragës fitoi në shtëpi, duke mposhtur Union e Berlinit me rezultatin 3-1. Dy përballjet, Ren-Totenhem dhe Qarabag-Bazel u mbyllën na barazim. Ja të gjitha rezultatet:

REZULTATET LIVE:

(GRUPI B) FLORA – GENT 0-1

Lemajiç 54

(GRUPI A) HJK HELSINKI – LASK LINZ 0-2

Maresiç 17′ , Monschein 89′ 

(GRUPI F) LINCOLN RED – PAOK  0-2

Akpom 45+2′ , Mitrita 56′ 

(GRUPI G) MURA – VITESHE 0-2

Tronstand 30′ , Darfalou 69′ 

(GRUPI H) KARABAK – BAZEL 0-0

(GRUPI G) REN – TOTENHEM 2-2

Tait 23′ , Laborde 72’/ Bade 11 (autogol), Hojberg 76′

(GRUPI E) SLAVIA PRAGA – UNION BERLIN 3-1

Bah 18′ , Kuçta 84′, Sçranz 88′ / Behrens 70′ 

(GRUPI F) SLOVAN BRATISLAVA – FC KOPENHAGEN 1-3

Henty 21′ / Uind 18′ , 68′ Stage 42′ 

KA PËRFUNDUAR SOT: 

(GRUPI H) KAIRAT ALMATI – OMONIA 0-0

TË MARTËN

(GRUPI E) MAÇABI HAIFA – FEYENOORD 0-0

(GRUPI A) MAÇABI TEL AVIV – ALASHKERT 4-1

FORMACIONET ZYRTARE:

(GRUPI B) FLORA – GENT 18:45

(GRUPI A) HJK HELSINKI – LASK LINZ 18:45

(GRUPI F) LINCOLN RED – PAOK  18:45

Mihaj

(GRUPI G) MURA – VITESHE 18:45

(GRUPI H) KARABAK – BAZEL 18:45

bAZELI

(GRUPI G) REN – TOTENHEM 18:45

Totenhem

(GRUPI E) SLAVIA PRAGA – UNION BERLIN 18:45

(GRUPI F) SLOVAN BRATISLAVA – FC KOPENHAGEN 18:45

PANORAMASPORT.AL