Konfirmohet lajmi i “Panorama Sport”/ Partizani zyrtarizon përforcimin e radhës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 21, 2022 | 20:50


Konfirmohet lajmi i “Panorama Sport”/ Partizani zyrtarizon përforcimin e radhës

Partizani nuk ndalet në merkato, David Atanaskoski, është përforcimi i radhës për “demat” e Dritan Mehmetit. “Panorama Sport” zbuloi ekskluzivisht se Atanaskoski do të ishte pjesë e skuadrës kryeqytetase, teksa pak më parë ka ardhur edhe zyrtarizimi në faqen zyrtare.

atanaskoski

Mbrojtësi 25-vjeçar ka luajtur së fundmi për Shakhter Karagandy në Kazakizstan dhe Makedonija GP në Maqedoninë e Veriut, me të cilën arriti të fitojë dhe kupën.

Kontrata e firmosur është për 1 vit me të drejtë rinovimi dhe 1 tjetër. Lojtari do i bashkohet skuadrës për fazën përgatitore në Slloveni.

Njoftimi i Partizanit:

“ZYRTARE
DAVID ATANOSKI FIRMA E RADHËS
FK Partizani zyrtarizon arritjen e marrëveshjes me lojtarin David Atanaskoski. Mbrojtësi i majtë bashkohet me të kuqtë pas eksperiencave të fundit te Shakter Karaganti në Kazakistan dhe Makedonija Gjorce Petrov. 25 vjeçari nga Maqedonia e Veriut ka nënshkruar me Partizanin një kontratë një vjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon dhe menjëherë do ti bashkohet skuadrës në Slloveni”.

partizani

PANORAMASPORT.AL