Kategoria e Dytë, “Play-Off”/ Partizani B dhe Maliqi një hap larg Kategorisë së Parë, shpëton Ada. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 30, 2020 | 22:55


Kategoria e Dytë, “Play-Off”/ Partizani B dhe Maliqi një hap larg Kategorisë së Parë, shpëton Ada. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën ditën e sotme 2 sfidat e vlefshme për “Play-Off”-in e Kategorisë së Dytë, Partizani B dhe Maliqi janë 2 skuarat e kualifikuara për më tej, të cilat janë 1 hap larg ngjitjes në Kategorinë e Parë. 

bandicam 2020-07-30 17-00-03-645

Të kuqtë e drejtuar nga Dritan Mehemi do të përballen me Devollin, ndërkohë që Maliqi luan ndaj Veleccikut. Për sa i përket sfidës tjetër, Ada triumfoi me rezultatin 6-2 ndaj Valbonës, duke siguruar qëndrimin në Kategorinë e Dytë, për sezonin e ardhshëm.

REZULTATET LIVE:

PARTIZANI B – GRAMSHI 3-1

Bërfudi 65′ (p), Tedi Cara 75′ . Gjeci 85′ (p) / Duda 90+1′

MALIQI – ALBPETROLI 2-1

Kapo 11′ (autogol), Xaka 44′ (p) / Kapo 15′ 

KATEGORIA E DYTË “PLAY-OUT”:

ADA – VALBONA 6-2

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com