Java e dytë e kampionatit shqiptar, do të mbahet një minutë heshtje në nderim të Ylli Mihalit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 17, 2021 | 12:38


Java e dytë e kampionatit shqiptar, do të mbahet një minutë heshtje në nderim të Ylli Mihalit

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që në ndeshjet e kampionatit të kësaj jave të mbahet një minutë heshtje në nderim të mjekut fizioterapist të Kombëtares, Ylli Mihali, i cili u nda nga jeta pak ditë më parë.

YLLI MIHALI

Ylli Mihali u nda nga jeta të hënën e kaluar pas një beteje të gjatë me COVID-19 në moshën 55-vjeçare. Ai u emërua fizioterapist i ekipit Kombëtar të Shqipërisë në vitin 1994 dhe për 27 vjet në këtë pozicion ai shndërrohet në një simbol të Kombëtares.

Në shenjë mirënjohje dhe respekti për kontributin e tij, Federata Shqiptare e Futbollit mori vendimin që të mbahet një minutë heshtje para fillimit të çdo ndeshjeje të kësaj jave, duke filluar që sot në ndeshjen e “Abissnet Superiore”, Dinamo-Laçi e për të vazhduar në të gjithë sfidat e kategorive të tjera që e kanë nisur sezonin.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/