Ibrahimoviç drejt Serisë A, zbulohet telefonata e suedezit me trajnerin e ekipit italian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 12, 2019 | 14:40


Ibrahimoviç drejt Serisë A, zbulohet telefonata e suedezit me trajnerin e ekipit italian

Zlatan Ibrahimoviç është një nga emrat më të diskutuar kohët e fundit, për shkak se vendosur të largohet nga kampionati amerikan dhe do të rikthehet në Europë.Real-Madrid-Zlatan-Ibrahimovic-Cristiano-Ronaldo-1034735

Shumë zëra e lidhin të ardhmen e sulmuesit suedez me një kalim të mundshëm te Milani, megjithatë një ekip tjetër nga Serie A, mund të marrë shërbimet e tij. Sipas asaj që shkruan “Corriere dello Sport”, ka pasur kontakte midis agjentit të lojtarit, Mino Raiola dhe drejtuesve të Bolonjës.

Madje thuhet se ka pasur edhe një telefonatë midis Ibrës dhe trajnerit Mihajloviç, me këtë të fundit që gjatë bisedës i ka thënë: “ Ibra ejani te Bolonja. Ejani të argëtoheni këtu për 6 muaj, pasi për këtë do të lumturonit të gjithë Italinë.”

Madje raportohet se suedezi i ka thënë teknikut serb, se pikërisht Bolonja është opsioni i tij i parë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com