I paraqitet vendimi, shkarkohet zyrtari i klubit të madh italian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 15, 2020 | 13:52


I paraqitet vendimi, shkarkohet zyrtari i klubit të madh italian

Drejtori sportiv i Romës Xhanluka Petraki është shkarkuar nga detyra që mban në klubin verdhekuq.
xhanluka petraki
Sipas “Il Tempos”, klubi italian i ka paraqitur vendimin e shkarkimit të 51-vjeçarit, i cili u shkarkua me vendim unanim nga bordi drejtues i Romës. Në vend është kompanduar përkohësisht ish-portieri Morgan De Santis.

Çështja pritet të shkojë në gjyq, pasi Petraki do të kërkojë të paguhet sipas kontratës dhe për dy vitet e ardhshme.

Pas shkarkimit të Zvonimir Bobanit, Petraki bëhet zyrtari i dytë i lartë i futbollit italian që shkarkohet nga detyra.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com