Gjykimi i kontestuar, skuadra e Kategorisë së Parë bojkoton ndeshjen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 26, 2020 | 0:36


Gjykimi i kontestuar, skuadra e Kategorisë së Parë bojkoton ndeshjen

Iliria luan në shtëpi ndaj Apolonisë ditën e sotme, në një ndeshje me kontestime të shumta.iliria

Pjesa e parë është mbyllur me rrjetat e paprekura, por një episod i ndodhur gjatë kësaj pjesë ka irrituar lojtarët e Ilirisë.

Vendasit nuk ishin dakord me vendimet e arbitrave, për të cilët bënë edhe protesta të ashpra.

Madje lojtarët e Ilirisë vendosën të bojkotojnë ndeshjen për disa minuta, ndonëse më pas u rikthyen përsëri në ndeshje.

Me një sqarim përkatës, klubi i Apolonisë, njofton senjëri nga gjyqtarët është goditur nga tifozët vendas dhe ndeshja është ndërprerë dy herë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com