Futbollisti kroat vret pulën me shkelm gjatë ndeshjes, ndëshkohet me karton të kuq

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 7, 2019 | 19:37

Gossip Të fundit Te tjere

Futbollisti kroat vret pulën me shkelm gjatë ndeshjes, ndëshkohet me karton të kuq

Një ngjarje e pazakontë vjen nga kategoritë e ulëta të kampionatit kroat të futbollit. Gjatë ndeshjes NK Jelengrad-Jasenovac disa pula pushtuan fushën e lojës, ndërkohë lojtari i vendësve Ivan Gazdek i nevrikosur iu afrua dhe për ta larguar e goditi shpendin me shkelm, duke e ngordhur atë.

PULAT 1

Për këtë veprim ai u ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari i ndeshjes. “Më besoni nuk doja ta bëja. Rezultati i ndeshjes ishte në diskutim dhe unë isha tepër nervoz.

pULAT2

Pulat futen shpesh në fushë e madje fusha është e pisët për këtë shkak”, deklaroi pas këtij incidenti futbollisti. Megjithatë, 23-vjeçari i kërkoi ndjesë pronares, madje ai dërgoi një pulë të re e një letër ku i shprehte keqardhjen për këtë ngjarje.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com