“Fryhet si kaposh në fushë”, legjenda gjermane kritikon ashpër Rashicën: Ndonjëherë e pyes veten se çfarë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 22, 2020 | 0:26


“Fryhet si kaposh në fushë”, legjenda gjermane kritikon ashpër Rashicën: Ndonjëherë e pyes veten se çfarë…

Legjenda gjermane Mario Basler ka “kryqëzuar” yllin e  Verder Bremenit, Milot Rashica. Shqiptari i Kosovës është një nga më të mirët te skuadra gjermane e cila është në zonënë e ftohte dhe lufton për mbijetesë.

default_2019-11-26_5a42f407-905f-41b4-980f-33f8dce12a50

Në një prononcim për “Sport 1”, Basler u shpreh se Miloti ka nisur të mendojë që tani për skuadrën e ardhshëm, teksa sipas tij kjo është irrituese pasi shqiptari nuk po jep maksimumin në fushën e lojës, duke u fryrë si kaposh.

500x417_11590054486

“Rashica po zhgënjen gjithnjë e më shumë. Ndoshta ka nisur që tani të mendojë për një klub tjetër në kokën e tij. Kjo është me të vërtet shumë irrituese.

rashica

Kur e shikoj duke ecur përreth fushës, fryhet si kaposh, edhe nëse është një fubollist i shkëlqyer. Ndonjëherë e pyes veten se çfarë kërkon në fushën e lojës”, tha Mario Basler për “Sport1”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com