Francë-Kroaci, përcaktohet arbitri që do të gjykojë finalen

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 12, 2018 | 20:24

Francë-Kroaci, përcaktohet arbitri që do të gjykojë finalen

Të gjithë janë duke e pritur finalen e madhe të Botërorit. Aty ku ka një diferencë të madhe midis skuadrave. Franca e mbushur plot me yje përballë Kroacisë surprizuese të kompeticionit. Tani është përcaktuar dhe gjyqtari i ndeshjes finale të Botërorit.

image

Do të jetë argjentinasi Nelson Pitana. Mund të thuhet se nuk është zgjedhja më e mirë sepse Franca e eliminoi Argjentinën por jo. Ai e ka arbitruar Francën edhe në ndeshjen me Uruguain ku francezët fituan me rezultat 2-0.

www.minuta90.com