FOTO/ Shkëlqyen në ndeshjet respektive, Bajrami dhe Rrahmani mes më të mirëve të Serisë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 24, 2022 | 20:44

FOTO/ Shkëlqyen në ndeshjet respektive, Bajrami dhe Rrahmani mes më të mirëve të Serisë A

Java e 23 në Serinë A prodhoi shumë emocione me ndeshje mjaft të luftuara mes skuadrave pretendente për titull, por dhe atyre të mes tabelës.

pjimage (1)

Në këtë javë spikatën dy futbollistët shqiptarë, Nedim Bajrami për Empolin dhe Amir Rrahmani për Napolin. Të dy lojtarët gjetën rrugën e rrjetës në këtë javë, edhe pse goli I Bajramit vlejti vetëm për statistikë pasi Empoli humbi 2-4 me Romën. Goli i Rrahmanit nga ana tjetër vlejti 3 pikët pasi Napoli fitoi 4-1 me Saleritanën.

Faqja e specializuar SofaScore  i ka vendosur të dy lojtarët në formacionin e javës të Serisë A.

WhatsApp Image 2022-01-24 at 8.27.12 PM

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"