FOTO/ Merr formë edhe streha e stadiumit, ja gjendja e punimeve tek “Arena Kombëtare”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 20, 2018 | 23:11

FOTO/ Merr formë edhe streha e stadiumit, ja gjendja e punimeve tek “Arena Kombëtare”

Ditët kalojnë, dhe “Arena Kombëtare” vazhdon të marrë formë akoma më shumë. Punimet janë në një fazë të avancuar dhe ritmet janë të larta. Nga pamjet e fundit, shihet qartë se strukturat e tribunave janë përfunduar pothuajse plotësisht.

stadiumi-6

Ndëkohë, ka marrë formë edhe streha metalike e stadiumit, dhe gjithashtu edhe ajo është drejt përfundimit. Nga ana tjetër, po vijon puna për instalimet elektrike dhe hidraulike në tribunën kryesore.

stadiumi-4

stadiumi-5

stadiumi-1

stadiumi-3

stadiumi-2

www.minuta90.com