Formula 1/ Hamilton siguron pole position në Barcelonë, zhgënjen Ferrari

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 15, 2020 | 17:10


Formula 1/ Hamilton siguron pole position në Barcelonë, zhgënjen Ferrari

Luis Hamilton mori pole position në pistën e Barcelonës, Montmelo. Pioti britanik e kaloi finsihin me kohën 1’15’’584 duke lënë pas shokun e tij të skuadrës, Valteri Botas.

hamilton

Vendi i tretë i takoi pilotit të Red Bullit, Maks Verstapen. Sërish zhgënjen ferrari, me Leklerk që u rëndit vetëm në vendin e 9-të dhe Fetel në vendin e 11-të.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com