EUROPA LIGA/ Sonte ngrihet sipari! Në fushë Junajtid, Arsenal, Roma dhe Lacio. Ja sfidat e mbrëmjes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 8, 2022 | 14:24

EUROPA LIGA/ Sonte ngrihet sipari! Në fushë Junajtid, Arsenal, Roma dhe Lacio. Ja sfidat e mbrëmjes

Sonte do të ngrejë siparin Europa Ligë me fazën e saj të grupeve me 16 ndeshje në total.

EUROPA LIGE

Në orën 18:45 do të luhen 8 takime: AEK Larnaca-Ren, Fenerbahçe-Dinamo Kiev, HJL Helsinki-Betis, Ludogorets-Roma, Malmo-Braga, PSV-Bodo/Glimt, Union Berlin-Rojale Union SG dhe Zyrih-Arsenal.

Në orën 21:00 do të zhvillohen 8 duele: Crvena Zvezda-Monako, Ferencvarosh-Trabzonspor, Frajburg-Karabag, Lacio-Fejnord, Mançester Junajtid-Real Sociedad, Nant-Olimpiakos, Omonia-Sherif Tiraspol dhe Shturm Graz-Midytland.

NDESHJET E MBRËMJES SË SOTME NË FAZËN E GRUPEVE TË UEFA EUROPA LIGË –

EU (1)

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL