E BUJSHME/ Reali studion për pasuesin e Ramosit, Zidan zgjedh 2 emra në Itali, Perez shikon nga Franca

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 27, 2020 | 23:35

Bota FB La Liga Lajmi i fundit Seria A

E BUJSHME/ Reali studion për pasuesin e Ramosit, Zidan zgjedh 2 emra në Itali, Perez shikon nga Franca

Real Madridi duket se po e merr seriozisht zëvendësimin e kapitenit të tij Serxho Ramos.

sergio-ramos-kVrD-U100270756631DrE-624x385@RC
Media iberike “El Desmarque” raporton se trajneri i “Los Blancos” dhe presidenti i klubit Florentino Perez janë ndarë në dysh për sa i përket alternativave për të pasuar Ramosin. Sipas këtij mediumi, Zidan po vëzhgon në Itali dy qendërmbrojtësit e shumëpërmedur Kalidu Kulibali i Napolit dhe Milan Skriniar i Interit.

kalidu kulibali

skriniar.inter.2019.20.750x450

Ndërkohë, kreu i klubit spanjoll preferon Markinjon e PSG-së si pasuesin e Ramosit te 13-herë kampionët e Europës.

Marquinhos-defending-Dortmund-vs-PSG-Champions-League-2020

Gjatë javëve të fundit, është përfolur në mediat spanjolle se Real është në mëdyshje për t’i rinovuar kontratën Ramosit, por përpara ndeshjes së djeshme me Mançester Sitin në Ligën e Kampioneve, Ramos theksoi se ai dhe nuk klubi nuk po nxitohen për të vendosur rreth të ardhmes së tij.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com