Boateng pranë largimit nga Bajern, bavarezët gjejnë zëvendësuesin në Angli

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 16, 2018 | 17:20

Boateng pranë largimit nga Bajern, bavarezët gjejnë zëvendësuesin në Angli

Duket se e ardhmja e mbrojtësit Zherom Boateng shtë larg Bajernit të Mynihut. Lojtari po kërkohet fuqishëm nga PSG dhe duket se tashmë edhe gjigandët bavarez kërkojnë që ti paraprijnë një largimit të mundshëm të lojtarit.

Boateng1-793x450

Kështu duhet një zëvendësues për vendin që do të lëri boshë Boateng dhe mendohet se i duhuri është Tobi Alderviled i cili ka pasur një rendiment të lartë loje në sezonet e fundit me skuadrën e Totenhemit si dhe ka qenë titullar me Belgjikën.

LONDON, ENGLAND - SEPTEMBER 13: Toby Alderweireld of Tottenham Hotspur gestures during the UEFA Champions League group H match between Tottenham Hotspur and Borussia Dortmund at Wembley Stadium on September 13, 2017 in London, United Kingdom. (Photo by TF-Images/TF-Images via Getty Images)

LONDON, ENGLAND – SEPTEMBER 13: Toby Alderweireld of Tottenham Hotspur gestures during the UEFA Champions League group H match between Tottenham Hotspur and Borussia Dortmund at Wembley Stadium on September 13, 2017 in London, United Kingdom. (Photo by TF-Images/TF-Images via Getty Images)

www.minuta90.com