Qytetarët e Ballkanit Perëndimor do të mund të komunikojmë me telefonat celularë, me kosto shumë më të ulta, ndërsa udhëtojnë në vendet e Bashkimit europian. Drejtuesja...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar për një lëvizje të fuqishme dhe për organizim të protestave. Në  një prononcim për mediat jashtë ambienteve të Parlamentit, Berisha u...

Dy zyrtarë të lartë të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë pranuan të hënën në një seancë dëgjimore në Komisionin e Ligjeve se nuk e dinin...

NGA AGRON GJEKMARKAJ Kronikë e gjatë ngjarjesh dhe personazhesh. Hakmarrja e Mulit, rikthimi i Ditmarit e trazimet e Çyrbes. ( Pjesa e parë) Seanca sot filloi e mrrolet. Kryezëvendës...

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës së tij në Kuvend, u ndal ndër të tjera dhe tek fillimi i vitit të ri akademik, për të cilin...

Ish-kryeministri Sali Berisha nga foltorja e Kuvendit iu referua krahasimit që një gazetar gjerman i bëri kryeministrit Edi Rama, si kryeministri më i mirë i...

“Panorama Sport” ju sjell momentet më pikante të ndeshjes mes Skënderbeut dhe Partizanit, e luajtur në Korçë dhe e fituar nga skuadra e Gvozdenoviçit, në...

Avokati Adriatik Doga, i cili sipas të penduarit të drejtësisë Artan Tafani ishte nën shënjestrën e grupit të Laert Haxhiut për t’u ekzekutuar, ka deklaruar...

Largimi i Igli Tares nga Lacio ka lënë pasoja në klubin bardhekaltër, i cili është në kaos të plotë dhe shumë larg pretendimeve që kishin...

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe dhe ai demokrat Saimir Korreshi janë përfshirë në një debat për çështjen e bujqësisë. Në Parlament, dy ligjvënësit kanë replikuar...

Deputeti i PD, Saimir Korreshi, gjatë fjalës së tij nga Kuvendit, teksa ka folur mbi bujqësinë dhe situatën në Lushnjë, ka ironizuar takimet e përfaqësuesve...

Një hajdut i maskuar si korrier ka grabitur një kasafortë në një apartament në rrugën ‘Siri Kodra’ në Tiranë. Nga pamjet e siguruara nga Balkanweb, shihet...

Anëtarët e “Lëvizjes Bashkë”, me pankarta në duar, kanë dalë në një protestë pasditen e sotme (2 tetor), në Tiranë. Mësohet se “Lëvizja Bashkë”, është mbledhur...

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe nga foltorja e Kuvendit ngriti shqetësimin për marrëveshjen për sigurimet shoqërore me Greqinë. Sipas tij  nga ana e autoriteteve...

Prej gati një jave tashmë, pylli i Pishporos në Fier vijon të digjet. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka monitoruar nga afër situatën, ku e...

Kuvendi i Shqipërisë e ka nisur seancën e sotme plenare me një minutë heshtje në nder të policit, Afrim Bunjaku që u vra nga sulmi...

Ish-Presidenti Donald Trump po merr pjesë në procesin gjyqësor civil ndaj tij, që filloi sot në Nju Jork, në një kohë kur kontrolli i disa...

Rreth 767 mijë pensionistë përfitues të 17 kategorive të pensionisteve nga 1 Tetori 2023 do të marrin indeksimin në masën 8,6%. Vendimi “Për indeksimin e pensioneve”...

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën në kryeqytetin ukrainas të hënën, në një takim të paparalajmëruar, për të diskutuar rreth mbështetejes së tyre...

Ministrja e punëve të Jashtme të Gjermanisë, Analena Baerbock, sërish bëri thirrje nga Kievi, që Serbia të reduktojë trupat në kufi me Kosovën. Baerbock tha nga Kievi i Ukrainës,...

Lajme Flash

Panorama Plus

Pas pjesëmarrjes në “BBV”, Luiz Ejlli dhe Kiara Tito u shndërruar në jë ndër çiftet më të dashura nga publiku shqiptar. Dyshja u njohën dhe u...

Moderatorja Luana Vjollca ka reaguar sërish pas aludimeve se një video e saj intime po qarkullon në rrjetet sociale. Luana Vjollca u shpreh se kjo botë...

Pas përfundimit të eksperiencës së tij në ‘Big Brother VIP’, ku arriti të shkojë në finale dhe të përballet ‘kokë më kokë’ me Luizin, Krist...

Ndarja e çiftit Shakira dhe Pike për një kohë të gjatë ishte kryefjala e mediave. Duket se dyshja vazhdojnë të kenë angazhime  të përbashkëta. Krahas fëmijëve,...

Këngëtarja Filloreta Raçi, e njohur ndryshe si Fifi, së fundmi në një intervistë të saj ka rrëqethur publikun më interpretimin e saj. Teksa ka folur mbi...

Ndonëse “Big Brother” ka përfunduar, fama e ish-banorëve vijon akoma. Në rrjetet e tyre sociale, lëkundjet kanë qenë të zakonshme përgjatë kësaj kohe, duke rrëzuar...

Këngëtarja e njohur Soni Malaj është një ndër artistet më të suksesshme dhe më të dashura për publikun shqiptar. Ajo ka performuar së fundmi në...

Moderatorja e famshme, Luana Vjollca ka reaguar ashpër pas aludimeve për një video intime që po qarkullon në rrjetet sociale. Prezantuesja televizive ka hedhur poshtë pretendimet...

Reperi i njohur Fero i ka kërkuar falje publike bashkëshortes së tij, Arbenita Ismajli, duke iu lutur të rikthehen së bashku. Ai shkruan se marrëdhënia e...

Për herë të parë një shqiptare është konkurrente në Grande Fratello. Bëhet fjalë për Heidi Baci, 26 vjeç, e lindur në Vasto (Chieti) nga prindër...

Reperi i njohur shqiptar, Stresi ditën e sotme ka qenë i ftuar në emisionin “Aldo Morning Show”, ku ka folur më shumë rreth jetës së...

Që pas përfundimit të “Big Brother”, ndryshe nga ish-banorët e tjerë, Efi zgjodhi që të tërhiqej disi nga zhurma mediatike. Daljet e saj publike kanë...

Olta Gixhari rikthehet më fuqishëm se kurrë në ekranet shqiptare. Pas eksperiencës së saj në “Big Brother”, emri i aktores është gjithnjë e më shumë...

Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa dhe basketbollisti Gent Lasku kanë folur për herë të parë për historinë e tyre të dashurisë. Çifti bëri publike marrëdhënien e...

Aktorja e njohur Rudina Dembacaj ka folur së fundmi rreth pretendimeve të ish-bashkëshortit të saj se nuk takohet me vajzën e tij, duke u shprehur...

Arkimed Lushaj i njohur si Stresi është një ndër reperët më të suksesshëm në estradën muzikore. Ai është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku ndan me...

  Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa disa muaj më parë konfirmoi romancën ish-sportistin, Gent Laskun. Së fundmi dyshja kanë dhënë një intervistë për emisionit “Aldo Morning Show”,...

Këngëtarja kolumbiane Shakira, është kthyer sërish në qendër të vëmendjes pas publikimit të këngës së saj më të re “El Jefe”, më 20 shtator, e...

Ish-banorja e “BBV”, Olta Gixhari dhe Luiz Ejlli janë protagonistët kryesorë të filmit “Në Kuadër të Dashurisë”. Së fundmi aktorja ka qenë e ftuar në emisionin...

Dy reperët e njohur Loredana dhe Noizy e kanë treguar publikisht shoqërinë e ngushtë që ata gëzojnë me njëri-tjetrin. Madje ata realizuan dhe bashkëpunimin e...

Politikë

19:16 Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar për një lëvizje të fuqishme dhe për organizim të protestave. Në  një prononcim për mediat jashtë ambienteve të Parlamentit, Berisha...

19:04 NGA AGRON GJEKMARKAJ Kronikë e gjatë ngjarjesh dhe personazhesh. Hakmarrja e Mulit, rikthimi i Ditmarit e trazimet e Çyrbes. ( Pjesa e parë) Seanca sot filloi e...

18:58 Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës së tij në Kuvend, u ndal ndër të tjera dhe tek fillimi i vitit të ri akademik, për të...

Kronikë

19:32 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Gjyras të bashkisë Maliq, ku një person është gjetur i pajetë nga banorët e zonës. Mësohet se...

18:30 Avokati Adriatik Doga, i cili sipas të penduarit të drejtësisë Artan Tafani ishte nën shënjestrën e grupit të Laert Haxhiut për t’u ekzekutuar, ka...

17:51 Një hajdut i maskuar si korrier ka grabitur një kasafortë në një apartament në rrugën ‘Siri Kodra’ në Tiranë. Nga pamjet e siguruara nga Balkanweb,...


Sport

19:48 Xhorxhina Rodriguez u dha së fundmi fansave një paraqitje të shkurtër të stilit të jetës luksoze të saj dhe të Kristiano Ronaldos me disa...

19:29 Napoli dhe Real Madrit nesër mbrëma “përplasin brirët” për kreun e Grupit C në Champions. Trajneri i kampionëve të Italisë, Rudi Garsia, në prag...

18:41 “Panorama Sport” ju sjell momentet më pikante të ndeshjes mes Skënderbeut dhe Partizanit, e luajtur në Korçë dhe e fituar nga skuadra e Gvozdenoviçit,...

Dossier

07:39 Nga Pëllumb ÇUNI Ish-liceistët e Liceut Francez të Korçës janë rralluar dhe tashmë kanë mbetur vetëm kujtimet e tyre. Një pjesë e kanë pasur Enver...

07:34 Korça fisnike e traditave dhe banorët e saj, është njëkohësisht dhe qyteti i vetëm në Ballkan dhe Europë, që ka afruar strehë të përjetshme...

07:48 Nga Ferdinand Dervishi Memorie.al / Deri në ditën kur në Divjakë zbarkoi grupi i Xhevdet Mustafës, polici i plazhit, Sokrat Biti, kishte kaluar një jetë të...

Speciale

16:28 Libri "Për Gjermaninë", i diplomatit Bashkim Zeneli përfshin të pathëna historike, rrugët e errëta që çuan në ndërtimin e Murit të Berlinit, i cili...

13:30 At Zef Pllumi u nda nga jeta 16 vjet më parë. At Zef Pllumi lindi më 7 prill 1924 në Malin e Rrencit në...

09:55 NGA ENTELA BINJAKU Ka nisur më 18 shtator 2023 Regjistrimi i Popullsisë dhe i Banesave (CENS). Me përjashtim të Bashkisë së Kukësit ku procesi nuk filloi...

Shëndeti

10:07 Gusha është një pjesë e trupit që kërkon kujdes të vazhdueshëm si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Shëndoshja e kësaj zone ndodh për shumë...

19:00 Fragrancat e produkteve kozmetike janë një nga shkaqet kryesore të dermatitit alergjik të kontaktit. Qëllimi i studimit të zhvilluar ishte të vlerësonte ekspozimin e...

07:42 Artriti është një sëmundje kronike inflamatore që prek indet dhe nyjet në organizëm. Kjo sëmundje manifestohet me enjtje, skuqje, ngurtësim dhe vështirësi në lëvizje. Hapat e...

Sociale

14:39 Rektori i Universitetit të Tiranës, Artan Hoxha ka komentuar protestën e studentëve të mjekësisë, duke thënë që e respekton, por theksoi se duhet ruajtur...

14:25 Kryeplaku i fshatit të Bërxullës, Muharrem Koni, i ftuar në studion e “Panorama Tv”, ka deklaruar se me projektin e ndërtimit të segmentit Thumanë-Kashar...

14:07 Nëse ka një problematikë me të cilën përballen të gjithë ata që dalin rishtazi në pension është mungesa e dokumentacionit për vitet e punës...

Ekonomi

16:55 Rreth 767 mijë pensionistë përfitues të 17 kategorive të pensionisteve nga 1 Tetori 2023 do të marrin indeksimin në masën 8,6%. Vendimi “Për indeksimin e...

11:08 Viti 2025 do të sjellë për herë të parë në Tiranë, drejtues të lartë nga mbi 158 autoritete mbikëqyrëse e rregullatore nga e gjithë...

08:10 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 100.2 lekë dhe do shitet me 101.1 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të...

Kulturë

12:57 NGA FERDINAND SAMARXHI *NDER I KOMBIT  NË VEND TË PROLOGUT… Zoti krijoi universin, jashtëhapësinor, hyjnor. Krijoi, orkestroi atë në një perfeksion, ku çdo krijesë njerëzore, frymore dhe...

09:46 Vitet shkojnë, por vitaliteti publicistik i Pëllumb Kullës nuk venitet, përkundrazi. Të premten UET promovoi botimin e tij më të fundit teksa nuk munguan...

09:25 Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me artistin franko-shqiptar me famë ndërkombëtare, Angjelin Preljocaj, në podkastin e tij "Flasim".   Gjatë intervistës, balerini dhe koreografi i njohur...

Unë Gruaja

13:54 Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, me rastin e 80- vjetorit të lindjes së shkrimtares Helena Kadare, hapi dje një ekspozitë me kontributin e saj si...

23:49 AFRIM IMAJ/ Sakip Skepi, ai fëmija pesëvjeçar që kapërceu Korabin me familjen nën breshërinë e plumbave në majin e largët '58, u rrit e shkollua...

22:40 AFRIM IMAJ/ E dënuar me procesin e fundgushtit të vitit 1983 me 25 vite heqje lirie, Fiqirete Shehu, gruaja e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu, ndërroi jetë...

PANORAMA TV