Detaje të tjera janë zbardhur nga shpërthimi i një automjeti pasditen e sotme në qytetin e Gramshit, ku mbetën të plagosur dy vëllezër. Pas ekspertizës së...

Pas Alvaro Moratës, Milani është hedhur në sulm për një tjeter sulm, për të kompletuar ofesnivën kuqezi. Ndërkohë në skenë së fundmi ka dalë sërish...

Një 48 vjeçar shqiptar është vetëvrarë në qelinë e tij në burgun e Bolonjës, në Itali, ku ndodhej që prej majit të këtij viti. Mediat italiane raportojnë...

Eric Trump, djali i ish-presidentin Donald Trump, i ka bërë thirrje Drejtoreshës së Shërbimit Sekret Kimberly Cheatle, që të japë dorëheqjen pas atentatit të javës...

Një automjet ka shpërthyer në lëvizje në qytetin e Gramshit, në lagjen “Xhile Liçi” pasditen e sotme, ku kanë mbetur të plagosur dy vëllezër. Sipas informacioneve të para,...

Nëse do të na duhet ta identifikojmë me diçka, do të ishte padyshim me dëshirën e saj për të shpenzuar kohë me miqtë dhe kolegët...

Një aksident ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar teksa po lundronte me Jet Ski bashkë me dy vajzat e tij të...

Shërbimi Sekret po e pranon tani se ka refuzuar disa kërkesa të ekipit të fushatës së kandidatit republikan për president, Donald Trump, për shtimin e...

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani, iu bashkua ditën e djeshme Leçes në kampin stërvitor, pas aventurës së sukseshme në Europian me fanellën kuqezi. 28-vjeçari...

Një atentat i trefishtë ndodhi në orët e vona të mbrëmjes së të shtunës, më 20 korrik, në qytetin e Memaliajt ku viktima mbetën Shyqo...

Donald Trump, ka deklaruar këtë të shtunë se askush nuk e kishte paralajmëruar atë për një problem në prag të tubimit të tij në Pensilvani,...

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Shkodër, ku për pasojë janë lënduar dy gra të moshave 57 dhe 54 vjeçe. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur...

Revista e njohur amerikane “Forbes” si çdo vit publikon listën e njerëzve më të pasur në planet.Në listën e qindrave spanjollëve më të pasur rezultojnë...

Kandidati republikan për president Donald Trump mbajti të shtunën në Miçigan tubimin e parë elektoral së bashku me kandidatin e sapoemëruar për postin e nënpresidentit....

Detaje të reja janë bërë të njohura lidhur me ngjarjen e regjistruar në zonën e Tales, ku nga një konflikt i çastit mbeti i plagosur...

Sulmuesi i Juventusit, Federiko Kieza i ka dhënë fund beqarisë duke u martuar ditën e djeshme.Por një video është bërë virale në rrjet me protagonistë...

Dy vite pasi njoftoi divorcin me partnerin e saj, ish-deputetja e PD, Rudina Hajdari duket se ka rigjetur dashurinë. Ka qenë vetë Rudina Hajdari, e cila...

Ermir Rashica është një nga talentet më me perspektivë në kampionatin shqiptar, i cili që në sezonin e parë bëri shumë mirë me Skënderbeun dhe...

Një person ka mbetur i plagosur në Tale të Lezhës. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se ngjarja ka ndodhur pranë një lokali, pas një konflikti të...

Kemi folur shumë shpesh për Luljeta Bozon dhe angazhimin e saj në politikë. Ndonëse është deputetja më e madhe në moshë, ajo duket se është...

Panorama Plus

Bianka Çensori, gruaja e Keni Uest, mund të përballet me probleme me drejtësinë për shkak të veshjes së saj. Arkitektja 29-vjeçare është shfaqur në Los Anxhelos...

Nëse do të na duhet ta identifikojmë me diçka, do të ishte padyshim me dëshirën e saj për të shpenzuar kohë me miqtë dhe kolegët...

Janet Garcia njihet si një prej prezantueseve më seksi të motit.Modelja latine mbetet tepër aktive edhe në rrjetet sociale, me foto dhe video tepër provokuese. 33-vjeçarja,...

Dy vite pasi njoftoi divorcin me partnerin e saj, ish-deputetja e PD, Rudina Hajdari duket se ka rigjetur dashurinë. Ka qenë vetë Rudina Hajdari, e cila...

Kemi folur shumë shpesh për Luljeta Bozon dhe angazhimin e saj në politikë. Ndonëse është deputetja më e madhe në moshë, ajo duket se është...

Ndoshta shumë nga ju e mbajnë mend se vite më parë, “Panorama Plus” ndiqte VIP-at deri në plazhet më të largëta të vendit. Në kohën...

Vera ka ardhur dhe shumicën e personazheve të njohura i gjejmë tashmë në plazhe. Por natyrisht që ka edhe nga ata, që angazhimet i kanë...

Lorenc Hasrama prej më shumë sesa 1 viti po jeton një histori të bukur dashurie. Vetë këngëtari ka folur kur ishte në “Big Brother” për...

Këngëtari i njohur shqiptar, Shpat Kasapi, ka rrëfyer në një intervistë të dhënë së fundmi një periudhë të errët të jetës, në fillimet e karrierës...

Fill pasi skuadra e tij fitoi Euro 2024, ylli i Spanjës, Lamine Yamal konfirmoi se është në lidhje me Alex Padilla. Në fotografitë e publikuara, çifti...

Vanda Nara vijon të jetë në qendër të vëmendjes. Modalja argjentinase së fundmi ka menduar të trazojë ujërat me një tjetër publikim “të nxehtë” në...

Christina Sandera, partnerja e aktorit Clint EastWood ka humbur jetën në moshën 61-vjeçare. Christina dhe Clint kishin 10 vite që shoqëroheshin me njëri-tjetrin, teksa për...

Ish-ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka preferuar që këtë javë të vijë në Parlament pa shumë zhurmë dhe pa kolegë të saj, siç e kemi...

Nuk mund të gënjejmë që kur temperaturat arrijnë në këto vlera, gjithçka që mendojmë është pikërisht plazhi. Deti është padyshim një zgjedhje jo vetëm për...

Aktori i njohur i humorit, Jul Deda i ka bërë një dedikim emocionues nënës së tij për përvjetorin e lindjes. Jul Deda ka postuar një imazh...

Sezoni i verës ka nisur dhe VIP-at tanë janë duke shijuar ditët e tyre të relaksit. Por teksa korriku dhe gushti janë muajt e tyre...

Sara Gjordeni ka reaguar pas thashemeve se ishte pikërisht ajo "molla e sherrit" që çoi në përfundimin e kontratës mes Bardhit dhe menaxherit të tij,...

Reperi i njohur Noizy ka folur si rrallë herë për jetën e tij private dhe marrëdhënien me vajzën, Leandra. Artisti ka rrëfyer se dashuria e vetme që...

Sipërmarrësi i njohur, Arbër Çepani, duket se ka konfirmuar ndarjen nga ish-Missi dhe regjisorja Arnita Beqiraj. Në një intervistë të dhënë së fundmi, Arbri ka dhënë...

Ish-missi dhe regjisorja, Arnita Beqiraj, ka rrëfyer se nuk e ka njohur kurrë të babain e saj. Arnita Beqiraj u shpreh se i ati ka ndërruar...

Politikë

18:16 Nëse do të na duhet ta identifikojmë me diçka, do të ishte padyshim me dëshirën e saj për të shpenzuar kohë me miqtë dhe...

14:16 Kemi folur shumë shpesh për Luljeta Bozon dhe angazhimin e saj në politikë. Ndonëse është deputetja më e madhe në moshë, ajo duket se...

12:56 Kryeministri Edi Rama ka publikuar të dhënat e Komisionit Evropian të Udhëtimeve që e rendisin Shqipërinë në vendin e parë me përqindjen më të...

Kronikë

19:03 Detaje të tjera janë zbardhur nga shpërthimi i një automjeti pasditen e sotme në qytetin e Gramshit, ku mbetën të plagosur dy vëllezër. Pas ekspertizës...

18:50 Një 48 vjeçar shqiptar është vetëvrarë në qelinë e tij në burgun e Bolonjës, në Itali, ku ndodhej që prej majit të këtij viti. Mediat italiane...

18:22 Një automjet ka shpërthyer në lëvizje në qytetin e Gramshit, në lagjen “Xhile Liçi” pasditen e sotme, ku kanë mbetur të plagosur dy vëllezër. Sipas informacioneve të...


Sport

18:52 Pas Alvaro Moratës, Milani është hedhur në sulm për një tjeter sulm, për të kompletuar ofesnivën kuqezi. Ndërkohë në skenë së fundmi ka dalë...

17:26 Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani, iu bashkua ditën e djeshme Leçes në kampin stërvitor, pas aventurës së sukseshme në Europian me fanellën kuqezi....

16:25 Ermir Rashica është një nga talentet më me perspektivë në kampionatin shqiptar, i cili që në sezonin e parë bëri shumë mirë me Skënderbeun...

Dossier

07:45   Kam lindur më 23. 12. 1951, në muajin e zi, të kohës së zisë, nën regjimin më të zi komunist. Më 23 shtator të...

07:41 I zhdukur: Galip Hatibi. Vuajtës të dënimeve: I ati, Rasim Hatibi, i internuar për sa kohë ishte gjallë. Bashkëshortja e tij, Asamble Hatibi, dënuar...

07:29 Kam lindur më 23. 12. 1951, në muajin e zi, të kohës së zisë, nën regjimin më të zi komunist. Më 23 shtator të...

Speciale

12:04 NGA SEJDO HARKA/ “I mundur gjer në çastet e fundit/ Nga mosthënia/ Nga pengu tragjik/ Një shenjë ndoshta të pakuptueshme/ Do t’u bëj dhe do...

13:50 NGA VISAR ZHITI/ Drita kishte fillue me zbardh e dilli me shndrit... Kështu nis romani i parë shqip, kjo është fjalia e parë e tij,...

10:54 EDISON YPI/ Të shkosh në Backë nga Çorovoda, është normale, por jo interesante, jo eksituese. Të shkosh në Backë nga Vithkuqi, ai është udhëtim aventuresk,...

Shëndeti

16:07 Problemet me gjumin, djersitja e tepërt dhe ndjesia e mungesës së ajrit kanë të gjitha një emër të përbashkët këto ditë, quhet vala e...

22:37 Ndryshimet hormonale, në shumicën e rasteve, janë një problem që supozohet të jetë vetëm i grave. Por organizmi i njeriut, qoftë burrë apo grua,...

17:32 Nëse nuk ndiheni mirë, keni ngërçe në stomak dhe vraponi drejt tualetit, atëherë mund të jeni helmuar nga ushqimi. Sipas “The Sun”, helmimi nga ushqimi...

Sociale

13:27 4 qytetarë të kombësive të ndryshme kanë marrë nënshtetësinë shqiptare, duke u bërë tashmë pjesë e asaj që kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj e...

08:03 Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme. Sipas Shërbimi Meterologjik Ushtarak moti pritet të jetë fillimisht i kthjellët e me vranësira...

21:35 Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, u takua me studentët e Kolegjit të Europës, të cilët kanë fituar bursë studimi nga Bashkia e Tiranës. Gjatë bashkëbisedimit,...

Ekonomi

08:10 Raportimi në Kuvend i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka nxjerr një pah disa nga arsyet pse ky i fundit është sulmuar...

08:08 Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 91.6 lekë dhe do shitet me 92.5 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do...

19:54 Në Shqipëri, Prokuroria e Tiranës njoftoi sot se ka vënë nën sekuestro dy shoqëritë e mikrokreditit MCA (Micro Credit Albania) dhe Final, si dhe...

Kulturë

13:23 DR. VASFI BARUTI Studiuesi helvetik i Zvicrës në Shkodër teolog i ditur, njëmendi njohës i mirë i kanunit shqiptar Kanuni i Lekë Dukagjini motivohet e...

09:08 Në 3 korrik 1883 para 125 vjetësh Franc Kafka lindi në një familje hebreje në Pragë. Pas një fëmijërie dhe rinie të vështirë me...

12:18 NGA XHEVAT MUSTAFA Kur më 17 korrik 1977 poetët Genc Leka e Vilson Blloshmi pushkatoheshin me urdhra arbitrarë e çnjerëzorë të Enver Hoxhës dhe Ramiz...

Unë Gruaja

13:24 HALIL RAMA & SAKIP CAMI/ Kaloi një jetë të dhimbshme, me mund e sakrifica, por la një pasuri të vyer në muzikën shqiptare që është...

13:55 UVIL ZAJMI Një shkrim që e pata përgatitur, shkruar, me një angazhim, përkushtim, emocion pak ndryshe nga të tjerë të publikuar në “Panorama”. Si një...

14:17 HALIL RAMA *MJESHTËR I MADH/ Pesëdhjetë vjet të jetës së saj artistike, artistja e merituar Liri Rasha i ka finalizuar me koncertin recital "Kënga ime"...

PANORAMA TV