Pas shpalljes së moskompetencës nga Prokuroria e Tiranës, SPAK ka nisur hetimet për skandalin në spitalin Onkologjik. Mësohet se Prokuroria e Posaçme ka nisur hetim për...

Personi në foto është 47-vjeçari, Leonard Luzi, i cili u arrestua nga autoritetet spanjolle dhe pritet që të ekstradohet në Shqipëri. Mësohet se ai është organizatori...

Ambasada e Izraelit në Shqipëri, me sponsorizimin e Birrës Korça, zhvilloi episodin e dytë të “Tirana Beer Tech”, një koncept i veçantë që ka për...

Nënkryetari i Kuvendit, Agron Gjekmarkaj ka bërë thirrje në Kuvend që të votohet projektdeklarata e PDIU-së që lidhet me ligjin e luftës. Në fjalën e tij,...

Një 40-vjeçar nga Ukraina ka ndërruar jetë në ishullin e Sazanit, pasi kishte shkuar me familjen për guidë turistike. Policia njofton se ukrainasi ka ndërruar jetë...

Kilië Mbape është zyrtarisht një lojtar i Realit të Madridit. Të gjithë, atë përfshirë do ta kujtojnë jo pak 16 korrikun 2024, datën kur ai...

Armët e sakta dhe vdekjeprurëse, raketat me rreze të gjatë veprimi, raketat hipersonike - së shpejti në Gjermani. Pse vendosen këto armë? Për herë të parë...

Falë ndërhyrjes së policisë në kohë, është parandaluar përshkallëzimi i një konflikti mes disa të rinjve në Velipojë. Policia njofton se ka arrestuar një 19-vjeçar, në...

  Ish-deputeti i PD-së, Belind Këlliçi ka deklaruar se nuk do të ndalen në protestën e tyre, duke u shprehur se standardin e vendosur për luftën...

Klevis Balliu ka deklaruar në protestën e opozitës para bashkisë së Tiranës se qëndresa e tyre do të vazhdojë. Sipas tij, "SPAK nuk ka në plan...

Zëvendëskryeministri i Serbisë, njëherësh ministër i Brendshëm, Ivica Daçiç, ka thënë se një zyrtar policor është vrarë në Lloznicë - qytetin perëndimor në Serbi, në...

FIFA ka publikuar përditësimin e fundit të renditjes së ekipeve kombëtare, ku Argjentina vazhdon të mbetet e para, por ka pasur edhe shumë ndryshime në...

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi ka prezantuar projektdeklaratën e tij për heqjen e ligjit të luftës nga ana e Greqisë, e cila është mbështetur nga...

GJKKO ka rrëzuar kërkesën e të dënuarit me burgim të përjetshëm, Nikollin Topalli për të anuluar vendimin e ministrit të Drejtësisë që e futi atë...

Prokuroria e Posaçme ka konfiskuar pasuritë e anëtarëve të grupit kriminal të trafikut të drogës në vendet nordike që kryesohet nga Jetmir Kastrati alias Sokol Krasniqi. SPAK...

Jehona e finaleve të Kampionatit Europian “Gjermani 2024” vazhdon ende edhe pas përfundimit të saj mbrëmjen e 14 korrikut. UEFA ka përzgjedhur së fundmi 10 ndeshjet...

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka replikuar me kryetaren e kuvendit, Lindita Nikolla dhe me kreun e Grupit e PS, Bledi Çuçi në lidhje me...

Një 28-vjeçar nga Tirana është plagosur nga helika e skafit me të cilin lundronte. Ngjarja mësohet se ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 14:23. Pas...

Seanca parlamentare ka nisur me debate të forta mes mazhorancës dhe opozitës për një raport të OLAF për fondet e bujqësisë, që PD kërkoi mocion...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, iu përgjigj akuzave të opozitës për bllokim të mocionit me debat lidhur me çështjen e fondeve...

Lajme Flash

Panorama Plus

Pas më shumë se një viti martesë dhe pas gati dy muajsh nga sjellja në jetë e fëmijë së saj të parë, një Princeshë e...

Bardhi Idrizi dhe menaxheri i tij, Jetmir Agaj kanë ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin e tyre, pas shumë akuzash e deklaratash ndaj njëri-tjetrit. Lajmin e ka dhënë vetë...

Këngëtarja Adele, ka njoftuar do të shkëputet nga muzika për një periudhë kohe pas koncerti të saj të ardhshëm në Mynih. Këngëtarja britanike, ka thënë për...

Këngëtarja e njohur Soni Malaj ka rrëfyer jetën e saj si nënë single, teksa është shprehur se nuk ia ndjen mungesën një partneri. E ftuar në “Pushime on...

Dy ish-banorët e BBV, Xhensila Pere dhe Ronaldo Sharka i kanë dhënë fund sherrit mes tyre, i cili nisi katër vite më parë dhe degradoi...

Këngëtarët e njohur, Flori Mumajesi dhe Bruno prej vitesh kanë realizuar projekte të sukseshme muzikore së bashku po ashtu gëzojnë dhe një miqësi shumë të...

Moderatorja e njohur, Marina Vjollca ka krijuar një situatë komike teksa prezantonte emisionit "Kampionët". Prezantuesja po lexonte një quiz kur shpërtheu në të qeshura. Ajo është larguar...

Djali më i vogël i njeriut më të pasur të Azisë, Anant Ambani u martua me Radhika Merchant pas 7 muajsh festimesh. Kjo dasmë do...

Ditën e djeshme djali i moderatorit të njohur, Meriton Mjekiqi ka festuar ditëlindjen. Dhe në 6 vjetorin e ardhjes në jetë të vogëlushit nuk mungoi urimi...

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha do të performojë për herë të parë në Kosovë. Artistja e njohur do të këndojë hitet e saj në festivalin...

Ish-banorja e BBV, Rike Roçi ka hedhur poshtë thashethemet se është në pritje të ëmbël. Ajo ka treguar se do të donte shumë të ishte shtatzënë dhe se...

Këngëtarja e njohur Fifi ka folur për marrëdhënien me Adrola Dushin, ish-bashkëshorten e partnerit të saj, Adis Patushi. Fifi është shprehur se kanë një marrëdhënie korrekte me...

Moderatorja e “FitStation” zbulon muajt e pritjes së ëmbël dhe përjetimet. E shihni çdo të shtunë në orën 21:00 në “News 24”, pasi prej 4...

Finalja e Euro 2024 do të jetë shumë e veçantë për Kajl Uoker, Mbrojtësi do të përjetojë një sfidë të ethshëm në fushë, pot edhe...

Partia Demokratike duket gjithnjë e më e bashkuar. Pas shumë muajsh, deputetët tashmë e kanë gjetur gjuhën e përbashkët, duke u ribashkuar si një opozitë...

Kanë qenë shumë të rralla rastet kur Jorida Tabaku ka kaluar pa u vënë re në oborrin e Parlamentit. Demokratja është një zë i rëndësishëm...

Një transformim thuajse të çuditshëm mund ta quanim atë që ka pësuar muajt e fundit deputeti i Partisë Socialiste për qarkun e Shkodrës. Agron Çela deri...

Muajt e fundit e kemi listuar gjithnjë te deputetet që është veshur më bukur. Në çdo dalje të sajën publike, Blerina Gjylameti na ka konfirmuar...

Na ndodh gjithmonë e më rrallë që të shohim dy kolegë nga Partia Socialiste dhe ajo Demokratike që të bashkëbisedojnë shtruar. Hendeku mes opozitës dhe pozitës...

Pas shtatë muajsh festime ekstravagante para dasmës, Anant Ambani, djali i njeriut më të pasur të Indisë, përfundoi martesën e tij të shumëpritur me Radhika...

Politikë

12:39 Nënkryetari i Kuvendit, Agron Gjekmarkaj ka bërë thirrje në Kuvend që të votohet projektdeklarata e PDIU-së që lidhet me ligjin e luftës. Në fjalën e...

11:54   Ish-deputeti i PD-së, Belind Këlliçi ka deklaruar se nuk do të ndalen në protestën e tyre, duke u shprehur se standardin e vendosur për...

11:53 Klevis Balliu ka deklaruar në protestën e opozitës para bashkisë së Tiranës se qëndresa e tyre do të vazhdojë. Sipas tij, "SPAK nuk ka në...

Kronikë

12:49 Personi në foto është 47-vjeçari, Leonard Luzi, i cili u arrestua nga autoritetet spanjolle dhe pritet që të ekstradohet në Shqipëri. Mësohet se ai është...

12:37 Një 40-vjeçar nga Ukraina ka ndërruar jetë në ishullin e Sazanit, pasi kishte shkuar me familjen për guidë turistike. Policia njofton se ukrainasi ka ndërruar...

12:17 Falë ndërhyrjes së policisë në kohë, është parandaluar përshkallëzimi i një konflikti mes disa të rinjve në Velipojë. Policia njofton se ka arrestuar një 19-vjeçar,...


Sport

12:51 Për Sinan Idrizin, ngjitja e Flamurtarit në Superiore është edhe këtë sezon objektiv i panegociueshëm. Kjo gjë i është bërë e qartë edhe trajnerit...

12:33 Kilië Mbape është zyrtarisht një lojtar i Realit të Madridit. Të gjithë, atë përfshirë do ta kujtojnë jo pak 16 korrikun 2024, datën kur...

11:41 FIFA ka publikuar përditësimin e fundit të renditjes së ekipeve kombëtare, ku Argjentina vazhdon të mbetet e para, por ka pasur edhe shumë ndryshime...

Dossier

07:29 Kam lindur më 23. 12. 1951, në muajin e zi, të kohës së zisë, nën regjimin më të zi komunist. Më 23 shtator të...

12:45 Pushka dhe pena ishin dy armët e Çerçiz Topullit, që i përdori për bashkimin e shqiptarëve. Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi 109-vjetorin e ndarjes nga...

07:30 Nga Dashnor Kaloçi – “Nën emrin Abedin Beqir Nakoshiri, Myleri është drejtor i Seksionit të Jashtëm Perëndimor, pranë Shërbimit të Zbulimit Sekret Shqiptar dhe jeton...

Speciale

12:04 NGA SEJDO HARKA/ “I mundur gjer në çastet e fundit/ Nga mosthënia/ Nga pengu tragjik/ Një shenjë ndoshta të pakuptueshme/ Do t’u bëj dhe do...

13:50 NGA VISAR ZHITI/ Drita kishte fillue me zbardh e dilli me shndrit... Kështu nis romani i parë shqip, kjo është fjalia e parë e tij,...

10:54 EDISON YPI/ Të shkosh në Backë nga Çorovoda, është normale, por jo interesante, jo eksituese. Të shkosh në Backë nga Vithkuqi, ai është udhëtim aventuresk,...

Shëndeti

09:15 Nuk ka dyshim se bananet janë një frut i shëndetshëm kur konsumohen me masë. Ato janë të pasura me karbohidrate, fibra dietike, vitamina C...

20:43 Ndërsa konsumoni një tas të ngrohtë me supë është normale të ndjeni disa rruaza të vogla djerse të rrjedhin nëpër ballë. Por krahas shkaqeve që...

16:24 Pas një dite të ngarkuar, asgjë nuk e kalon ‘përqafimin’ qetësues të një dushi të ngrohtë për t’u çlodhur dhe përgatitur për gjumë. Jo vetëm...

Sociale

12:47 Ambasada e Izraelit në Shqipëri, me sponsorizimin e Birrës Korça, zhvilloi episodin e dytë të “Tirana Beer Tech”, një koncept i veçantë që ka...

12:11 Birra Korça, prodhimi origjinal shqiptar tashmë është pjesë e çdo eventi turistik apo feste të organizuar nga shqiptarët, ku nuk mungojnë edhe turistët e...

10:39 Në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve është zhvilluar ditën e sotme ceremonia e festës së “Ditës së Ashures”. Gjatë fjalës së tij drejtuar besimtarëve, Kryegjyshi i...

Ekonomi

07:48 Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 91.3 lekë dhe do shitet me 92.3 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do...

07:23 Matja e inflacionit sipas metodologjisë së Eurostat nga indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit në muajin Qershor 2024 ishte 2,5%. Ky rezultat ishte...

19:42 "Alehandro Group", një nga kompanitë më të mëdha shqiptare të tregtimit të verërave, me seli në Tiranë, por e njohur ndërkombëtarisht, po sjell një...

Kulturë

12:18 NGA XHEVAT MUSTAFA Kur më 17 korrik 1977 poetët Genc Leka e Vilson Blloshmi pushkatoheshin me urdhra arbitrarë e çnjerëzorë të Enver Hoxhës dhe Ramiz...

09:03 Prof. Dr. Hajri Shehu Është i pari fjalor i urbanistikës në gjuhën shqipe. Urbanistika është edhe fushë dijeje, edhe veprimtari praktike. Në rastin e parë,...

21:57 Botuesi Bujar Hudhri, ka folur për gjeniun e letrave shqiptare, Ismail Kadare, i cili u nda nga jeta më 1 korrik të këtij viti,...

Unë Gruaja

13:24 HALIL RAMA & SAKIP CAMI/ Kaloi një jetë të dhimbshme, me mund e sakrifica, por la një pasuri të vyer në muzikën shqiptare që është...

13:55 UVIL ZAJMI Një shkrim që e pata përgatitur, shkruar, me një angazhim, përkushtim, emocion pak ndryshe nga të tjerë të publikuar në “Panorama”. Si një...

14:17 HALIL RAMA *MJESHTËR I MADH/ Pesëdhjetë vjet të jetës së saj artistike, artistja e merituar Liri Rasha i ka finalizuar me koncertin recital "Kënga ime"...