Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur përjashtimin e avokatit Detar Hysi si mbrojtës i Laert Haxhiut.   vIJON.......

Një aksidenti i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Mat, ku një makinë e transportit të parave ka përlasur një të mitur. Fëmija është...

Gjykata greke e Apelit ka dënuar me 16.6 vite burg, 27-vjeçarin shqiptar të akuzuar për përplasjen për vdekje me makinë të 21-vjeçares Emmanuela, në rrugën Egnatia, në...

Rifillimi i luftimeve midis Izraelit dhe Hamasit është "makthi që të gjithë e kishin frikë plotësisht", ka deklaruar OKB. Ditën e sotme, skadoi edhe armëpushimi i...

Zjarri i shtatorit të këtij viti në zonën e mbrojtur natyrore të Pishë Porosë, në Fier, ka djegur plotësisht një sipërfaqe pyjore me pisha prej...

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian do të propozojnë që urgjentisht në kornizën negociuese të Serbisë për anëtarësim në bllok të përfshihet edhe zbatimi i Marrëveshjes...

Pas shtyrjes së shtatë seancave paraprake Gjykata e Vlorës ka vendosur ketë te premte ndarjen e çështjes për ngjarjen e ndodhur në gusht te vitit...

Euro e ka mbyllur javën me një rënie të mëtejshme në kursin e këmbimit me Lekun. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, Euro u...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha të premten se zgjedhjet parlamentare të 17 dhjetorit nuk do të mbahen në zonat serbe në Kosovë, sepse, siç...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka vizituar punonjësin e policisë i cili një ditë më parë u aksidentuar përballë drejtorisë së Policisë së Durrësit. Sa i...

Championsi është duke u futur në një fazë tjetër teksa shumë ekipe tashmë kanë siguruar kualifikimin. Lojtarët të rëndësishëm kanë kontribuar me performanca, asiste dhe gola...

Zbërthimi i aplikacioni Sky ECC që u bë nga autoritetet belge dhe franceze ka çuar në pranga disa zyrtare policie. Dy prej tyre janë Dedan Gjoni...

Babai i Naim Murseli, këshilltarit të Behgjet Pacollit, ka treguar detaje nga ngjarja e rëndë në Prishtinë mbrëmjen e së mërkurës (29 Nëntor), ku bashkëshortja...

Drama e tragjedi pafund përmban historiku i Sigurimit të Shtetit i regjimit komunist. Mjaft prej tyre janë zbardhur së fundi në studimin e Autoritetit për...

Ish-kryeministri, Sali Berisha është shprehur se nuk do të ketë hatërmbetje mes tij dhe Gazment Bardhin, nëse ky i fundit nuk merr pjesë në Kuvendin Kombëtar...

Komisioni i Ekonomisë ka shtyrë afatin për rritjen e taksës së karbonit për qymyrin, duke pranuar kështu kërkesën e kompanive të sektorit të industrisë së...

Vjehrri i 33-vjeçares, Liridona Murseli, e cila dyshohet se u vra nga disa grabitës në Prishtinë në afërsi të banesës së saj ka treguar detaje...
video

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se nuk ka një vendim që protestat e opozitës të nisin më datën 8 dhjetor, por theksoi se në momentin që...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se "bosi i sterlizimit" është kreu i qeverisë, Edi Rama. Ai theksoi se "Ilir Beqaj është një Lefter Kokë", duke theksuar...
video

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pasi PS depozitoi një ditë më parë në Kuvend, nismën për ndryshimin në ligjin për ngritjen e Komisioneve Hetimore. Sipas...

Lajme Flash

Panorama Plus

Një histori dashurie duket se po lind mes dy banorëve të BBV, ish-futbollistit Lumbardh Salihu, dhe pornostares Alby. Së fundmi, dyshja janë parë në momente intime...

Vetëm një ditë pasi shqiptarët festuan 111 vjetorin e Pavarësisë, reperi kanadez Drake surprizoi shqiptarët me publikimin e videoklipit të ri. Pas publikimit të këngës “Polar...

Kantautori irlandez dhe këngëtari i grupit The Pogues, Shane MacGowan, është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, pas shtrimit në spital pasi u diagnostikua me...

Edhe pse është 65 vjeçe, ka shumë njerëz që vijojnë të jenë të fiksuar me bukurinë dhe karizmën e Sharon Stone. Aktorja e njohur në një...

“Dita e Pavarësisë së Shqipërisë ishte dje, por Drake mendon se nuk është vonë për t'u bashkuar me festimet”, kështu e nis artikullin e saj...

Vetëm një ditë pasi shqiptarët festuan 111 vjetorin e Pavarësisë, reperi kanadez Drake ka zgjedhur një nga format më të bukura për të na përshëndetur,...

Konkurrentët e ‘Big Brother Vip Kosova’, Gani Gërmia dhe Kader Kicaj kanë debatuar ashpër me njëri-tjetrin. Gania i është drejtuar Kaderit duke i thënë: “A ke...

Artistja shqiptare Rita Ora, ndodhet prej disa ditësh në Kosovë bashkë me partnerin e saj, regjisorin Taika Waititi si dhe me disa anëtarë të familjes. Rita...

Gazetarja dhe ish-banorja e Big Brother Vip, Rudina Demneri, e njohur për publikun si Paloma, ka rrëfyer sherret me politikanë shumë vite më parë. Paloma ka...

Me rastin e festës së Pavarësisë, në qytetin e Vlorës janë organizuar festime të shumta, ku në Pallatin e Sportit një grup këngëtarësh të njohur...

Fituesi i edicionit ‘Big Brother 3’, Jetmir Salaj i ka kërkuar falje publike Luiz Ejllit dhe Kiara Titos, pasi nuk ka besuar te dashuria e...

Rigels Rajku, reperi i njohur me emrin e artit Noizy, ka dhënë një intervistë për mediat angleze Daily Express, ku ka rrëfyer largimin e tij...

Personazhe e figura të njohur të muzikës kanë bërë urimet e tyre për 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, e ndër to është edhe këngëtarja...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora prej ditësh po qëndron në Kosovë e shoqëruar nga familjarë të saj dhe bashkëshorti Taika Waititin. Pas festës së...

Balerini i njohur Graciano Tagani ditën e sotme ka qenë i ftuar në emisionin “Live From Tirana”, ku folur më shumë rreth eksperiencës së tij...

Aktori i njohur Timo Flloko ka rrëfyer se si është njohur me bashkëshorten e tij, producenten dhe regjisoren, Vera Grabocka. "Rastësia", tregoi ai, teksa rrëfeu se...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka uruar Shqipërinë në Ditën e Pavarësisë. Përmes një postimi në Instastory, ylli i popit ka ndarë një foto...

Sot ka festë në familjen e këngëtarëve të mirënjohur Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Vajza e tyre Ameli,  e cila ka lindur në Ditën e Pavarësisë,...

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është nderuar me "Çelësin e Qytetit" në Prishtinë. Artistja, e cila ndodhet në Prishtinë me bashkëshortin e saj Taika Waititi, mori  "Çelësin e Qytetit"...

Këngëtari i njohur shqiptar, Ylli Limani, ka anuluar koncertin mbrëmjen e djeshme për shkak të një lajmi që në klub është vendosur një bombë. Përmes një...

Politikë

12:52 Ish-kryeministri, Sali Berisha është shprehur se nuk do të ketë hatërmbetje mes tij dhe Gazment Bardhin, nëse ky i fundit nuk merr pjesë në Kuvendin...
video

12:33 Ish-kryeministri Sali Berisha tha se nuk ka një vendim që protestat e opozitës të nisin më datën 8 dhjetor, por theksoi se në momentin...

12:27 Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se "bosi i sterlizimit" është kreu i qeverisë, Edi Rama. Ai theksoi se "Ilir Beqaj është një Lefter Kokë", duke...

Kronikë

15:13 Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur përjashtimin e avokatit Detar Hysi si mbrojtës i Laert Haxhiut.   vIJON....

14:58 Një aksidenti i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Mat, ku një makinë e transportit të parave ka përlasur një të mitur. Fëmija...

14:55 Gjykata greke e Apelit ka dënuar me 16.6 vite burg, 27-vjeçarin shqiptar të akuzuar për përplasjen për vdekje me makinë të 21-vjeçares Emmanuela, në rrugën Egnatia,...


Sport

14:39 Partizani dhe Kukësi janë dy skuadrat që kanë shkatërruar me rezultate Tiranën në 15 vitet e fundit. Dy ekipet jo vetëm që kanë mundur më...

13:29 Championsi është duke u futur në një fazë tjetër teksa shumë ekipe tashmë kanë siguruar kualifikimin. Lojtarët të rëndësishëm kanë kontribuar me performanca, asiste dhe...

12:09 Ish-drejtori sportiv i Milanit, në një intervistë të gjatë për “La Republicca” ka folur pa doreza, duke sulmuar presidentin e klubit, Paolo Skaroni dhe...

Dossier

13:00 Drama e tragjedi pafund përmban historiku i Sigurimit të Shtetit i regjimit komunist. Mjaft prej tyre janë zbardhur së fundi në studimin e Autoritetit...

07:49 Nga SAMI REPISHTI Sami Repishti: – “Në Shqipni, nuk ashtë dokumentue e ndëshkue krimi komunist i së kaluemues, nuk ashtë ba “spastrimi shpirtnor”, rrëfimi i...

14:42 VISAR ZHITI Vijon nga numri i kaluar... KARTELA E 40 FIRMËTARËVE TË PAVARËSISË 27. FERIT VOKOPOLA (1887-1969) Nga Berati, lindur në Vokopolën e tij… Studioi në Stamboll,...

Speciale

15:00 NGA VISAR ZHITI “111 vjet më pare, Ismail Qemali ngriti Flamurin Kombëtar në Vlorë, atë që 580 vjet me parë e kishte ngritur Gjergj...

14:13 Bëmat e Sigurimit të Shtetit siç janë shfaqur. "Zhdukur - Sigurimi në fjalët e veta", 19 degë Sigurimi, 3299 jetë, 1 histori", Ky është...

15:31 Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë është një nga ngjarjet më të rëndësishme në historinë tonë kombëtare. Më e çmuara, më e bukur që na...

Shëndeti

09:04 Limoni është përdorur prej kohësh për trajtimin e diabetit të tipit 2.  Sipas kësaj së fundit, limoni është padyshim miku më i mirë i një...

08:43 Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e të pjekur...

22:07 Në dy periudha të vitit midis stresit për paratë, punën, dashurinë, familjen dhe shëndetin, kujtohemi që mund të kemi marrë disa kilogramë më tepër...

Sociale

07:14 Shqipëria është shndërruar në një laborator të emigracionit kronik, i cili vijon në përmasa të mëdha përgjatë 33 viteve që nga rënia e komunizmit. Një...

07:18 Gati më shumë se gjysma e popullsisë së Shqipërisë ka vuajtur nga një lloj simptome e shëndetit mendor, vëren Raporti i Tranzicionit i BERZH...

16:10 Arbnora Fejza-Idrizi është vajza nga komuna Skënderaj që po synon sërish të hyjë në librin e rekordeve Guiness, për të katërtën herë. Me rastin e...

Ekonomi

13:55 Euro e ka mbyllur javën me një rënie të mëtejshme në kursin e këmbimit me Lekun. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, Euro...

12:46 Komisioni i Ekonomisë ka shtyrë afatin për rritjen e taksës së karbonit për qymyrin, duke pranuar kështu kërkesën e kompanive të sektorit të industrisë...

08:00 Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 92.5 lekë dhe do shitet me 93.8 lekë. Monedha evropiane euro do blihet...

Kulturë

09:00 Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të sjellë së shpejti për artdashësit operën "Carmen". Muaji dhjetor do të vijë me dramën e jetës së...

10:42 Debati për rishikimin e historisë është një çështje e ngritur së fundmi mes studiuesve dhe historianëve, të cilët e shikojnë me rëndësi një vendim...

20:50 Qazim Kokoshi është një nga firmëtarët e aktit të Pavarësisë që u nënshkrua në 1912-ën. Nga Kuvendi i Vlorës si delegat, ai u caktua një...

Unë Gruaja

15:31 Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë është një nga ngjarjet më të rëndësishme në historinë tonë kombëtare. Më e çmuara, më e bukur që na...

21:47 UVIL ZAJMI/ Një histori e rrallë dashurie, e padëgjuar, as lexuar në romane, libra të verdhë, por si e tillë është, të tingëllon kur njihesh...

15:15 AFRIM IMAJ/ Kur akoma nuk ishte fashitur jehona e protestave masive të pranverës së vitit '81 në Prishtinë, në janarin e vitit 1982, një tjetër...

PANORAMA TV

CLOSE
CLOSE