ZYRTARE/ Premtoi se do t’i rikthente në Premier Ligë, legjenda e Anglisë jep dorëheqjen nga drejtimi i klubit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 24, 2022 | 19:27


ZYRTARE/ Premtoi se do t’i rikthente në Premier Ligë, legjenda e Anglisë jep dorëheqjen nga drejtimi i klubit

Uein Runi i ka dhënë zyrtarisht lamtumirën skuadrës së Derbi Kauntrit, në të cilën ushtronte detyrën e trajnerit që nga viti 2021.

564564566

Në fjalimin e prezantimit, ish sulmuesi i Junajtid dhe Everton kishte premtuar se do ta rikthente skuadrën në elitën e futbollit anglez, por arriti në sezonin e shkuar ti rrëzonte një kategori më poshtë, me Derbin që në vitin e ardhshëm do të luaj në ligën e tretë angleze.

Ka qenë vetë klubi që ka bërë publik për tifozët vendimin e Runit me anë të një postimi në “Twitter”.


PANORAMASPORT.AL