ZYRTARE/ Lamtumirë surprizë, mbrojtësi i Bundesligës tërhiqet nga futbolli në moshën 29-vjeçare

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 23, 2022 | 14:54


ZYRTARE/ Lamtumirë surprizë, mbrojtësi i Bundesligës tërhiqet nga futbolli në moshën 29-vjeçare

Mbrojtësi i Eintrakt Frankfurt, Martin Heintinger i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur me anë të një njoftimi zyrtar në ditën e sotme.

6456456

29-vjeçari e ka shpjeguar vendimin e befasishëm duke thënë se ka qenë i detyruar të tërhiqet për shkak se forma e tij gjatë sezonit të fundit nuk ka qenë konstante. Heintinger ka theksuar se nuk ka pasur probleme fizike, por thjesht nuk ka qenë i kënaqur me paraqitjet e tij në fushë.

Mbrojtësi kishte ende edhe dy vite kontratë me klubin Gjerman, por kërkesa e tij për të lënë futbollin e ka bindur Frankfurtin ta ndërpresë kontratën dhe ta lërë Heintinger të lirë.


PANORAMASPORT.AL