Zhvatën presidentin e klubit të Serisë A, 8 persona e pësojnë rëndë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 16, 2021 | 18:45


Zhvatën presidentin e klubit të Serisë A, 8 persona e pësojnë rëndë

Prokurori i Xhenoas lëshoi ​​8 masa përjashtimi në manifestimet sportive, për një total prej 56 vitesh ndaj ultrasve të Xhenoas, të përfshirë në hetimin e “Zonës së Lirë” në lidhje me episodet e zhvatjes kundër klubit të Xhenoas.

US Sassuolo v Genoa CFC - Serie A

Historia fillon më shumë se 10 vite më parë: një përpjekje për zhvatje kundër presidentit Enriko Preciozi nga disa tifozë të Xhenoas.

Sipas asaj që thuhet, grupi po zhvaste para, por edhe përfitime të tjera nga presidenti i ekipit nga Liguria, Enriko Preciozi.

Prokurori me ndihmën e Antikrimit lëshoi ​​masën e përjashtimit ndaj 8 personave të përfshirë për një total prej 56 vitesh.

Masat ndryshojnë nga një minimum prej 4 deri në një maksimum prej 10 vitesh.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/