Vjen një “Ferrari” për Likën, braziliani në provë te Vllaznia

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 28, 2018 | 17:49

Vjen një “Ferrari” për Likën, braziliani në provë te Vllaznia

Darllan Dos Santos Cardoso Ferrari ka nisur provën te Vllaznia. Mesfushori me tipare sulmuese ka “zbarkuar” dje në Shkodër dhje për pak ditë do të vëzhgohet nga Hasan Lika. Nëse trajneri sheh cilësi te braziliani, atëherë mund të flitet edhe për firmë.

darlan dos santos kardozo ferrari vllaznia

Lojtari në fjalë është 29-vjeç dha ka luajtur për ekipe braziliane dhe portugeze gjatë karrierës së tij, më konkretisht për: Gremio, Figueirense, Botafogo, Vitoria, Bahia, Ponte Preta, Ferroviária, SERC, Ypiranga, Ipitanga, Leonico, Lavrense dhe GD Mirandes

A.Uruçi

www.minuta90.com