VIDEO/ Shqipëria U-17 humbet edhe ndaj Norvegjisë, ndeshje e pafat për kuqezinjtë

Postuar: Tetor 26, 2018 | 15:56

Shqipëria U-17 është mundur edhe në takimin me bashkëmoshatarët e  Norvegjisë. 3-1 ka qenë rezultati përfundimtar i takimit. Megjithëse kanë zhvilluar një takim të mirë kuqezinjtë e vegjël u ndëshkuan ne fundin e pjesës së parë me një penallti.

bandicam 2018-10-26 15-52-48-278

Më pas në pjesën e dytë nordikët realizuan edhe golin e dytë në minutën e 60-të. Gjini ngushtoi diferencat kur Norvegjia sapo ngeli me 10 futbollistë, por norvegjezët shënuan përsëri në fundin e takimit për t’i shuar shpresat për një barazim.

Norvegji U-17- Shqipëri U17 3-1