VIDEO/ “Shënoi Zlatani”, shikoni si përlotet gazetari italian, tifoz i Milanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 11, 2020 | 23:45


VIDEO/ “Shënoi Zlatani”, shikoni si përlotet gazetari italian, tifoz i Milanit

Milani u rikthye te fitorja në kampionat, duke mposhtur Kaljarin në transfertë me rezultatin 0-2. Protagonist në këtë triumf të kuqezinjve, ishte edhe sulmuesi Zllatan Ibrahimoviç, i cili u rikthye te Milani në merkaton e janarit. Suedezi shënoi golin e dytë, duke hipotekuar 3 pikë të arta.

krudeli

Goli i Ibrës, entuziazmoi jashtë mase tifozët e Milanit, ndërkohë që më speciali është padyshim gazetari italian Tiziano Krudeli, i cili njihet si tifoz i zjarrtë i kuqezinjve.

Unikal në llojin e tij, Krudeli e feston golin e sulmuesit me lot në sy, duke përqafuar të gjithë kolegët e pranishëm në studion e emisionit italian. Festa e Krudelit tregon më së miri çlirimin e një tifozi të vërtet, pas vuajtjeve të shumta që po përjetonin 7 herë fituesit e Championsit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com