VIDEO/ Roma rikthehet mes pretendeteve, skuadrës së Murinjos i mjafton goli i Abraham

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 23, 2021 | 22:52


VIDEO/ Roma rikthehet mes pretendeteve, skuadrës së Murinjos i mjafton goli i Abraham

Roma ka lënë pas humbjen shokuese me Veronën fundjavën e kaluar, duke mposhtur minimalisht 1-0 Udinezen.

roma udineze

Verdhekuqve i mjaftoi goli i shënuar nga sulmuesi anglez Abraham në pjesën e parë për të marrë tre pikë mjaft të rëndësishme.

Murinjo merr fitoren e katërt në Serinë A duke u ngjitur në vendin e katërt në renditje vetëm 3 pikë larg Napolit kryesues.

Ndërkohë verdhekuqtë e mbyllën ndeshjen me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Pelegrinit në minutën e 90-të të takimit.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/