VIDEO/ Roma kurorëzon suksesin në finalen e Ligës së Konferencës, shikoni momentin kur kapiteni Pelegrini ngre trofeun në qiellin e Tiranës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 25, 2022 | 23:29


VIDEO/ Roma kurorëzon suksesin në finalen e Ligës së Konferencës, shikoni momentin kur kapiteni Pelegrini ngre trofeun në qiellin e Tiranës

Roma arriti suksesin në finalen e Tiranës ku arriti të mposhte Fejnordin me rezultatin 1-0.

bandicam 2022-05-25 23-15-42-004

Skuadra e Murinjos ngriti trofeun në qendër të stadiumit “Air Albania”, ku kapiteni Pellegrini nisi festën te verdhekuqtë.

Një moment ky që do të mbetet I ngulitur në memorien e tifozëve italian dhe do të mbetet në historinë e Romës.

PANORAMAPSORT.AL