Nga lojtari më i dobët te ylli i mbrëmjes, zbuloni notat e supersfidës Real-Bajern

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 8, 2024 | 23:30

Nga lojtari më i dobët te ylli i mbrëmjes, zbuloni notat e supersfidës Real-Bajern

Real Madridi “fluturoi” në finalen e Ligës së Kampionëve, pasi eliminoi Bajernin e Mynihut me rezultin e përgjithshëm 4-3. 

NOJER

Golat për “Los Blancos” në ndeshjen e dytë i shënoi Hozelu, ndërsa Alfonso Dejvis realizoi për bavarezët. 

 Real Madridi ishte padyshim ekipi më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.13, ndërsa Bajerni u vlerësua me 6.78. 

Hozelu ishte padyshim lojtari i ndeshjes, që realizoi dy golat e rikthimit dhe u vlersua me notën 9.0. Në anën tjetër, dështimi i kësaj ndeshje doli të ishte Kim Min-Jae, që u vlerësua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: 

ndeshjaaaa

PANORAMASPORT.AL

 

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"