VIDEO/ Rudiger kujton festimin epik pas kualifikimit, i dorëzon Alabës… karrigen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 8, 2024 | 23:25

VIDEO/ Rudiger kujton festimin epik pas kualifikimit, i dorëzon Alabës… karrigen

Dy vite më parë, kur Real Madrid ishte në rrugën drejt fitores së Ligës së Kampioneve nuëmr 14 në histori, një gjest i çuditshëm u bë epik në rrjetet sociale. David Alaba mori një karrige nga stjuardët në “Santiago Bernabeu” dhe e çoi lart gjatë festës pas kualifikimit në finale.

erewwerrrwwre

Antonio Ruidiger e kujtoi edhe sot atë festim epik dhe kur skuadra po bënte xhiron e fushës për të përshëndetur tifozët, ai shkoi me vrap dhe mori një karrige të ngjashme. Ai më pas ia çoi atë karrige Alaba, i cili edhe pse i dëmtuar ishte mes shokëve të skuadrës, duke bërë që austriaku të përsëriste festimin epik të dy viteve më parë.


PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"