VIDEO/ Portieri i Sevijas i rikthen “buzëqeshjen” Realit, madrilenët triumfojnë në transfertë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 5, 2020 | 18:14


VIDEO/ Portieri i Sevijas i rikthen “buzëqeshjen” Realit, madrilenët triumfojnë në transfertë

Real Madrid ka triumfuar në transfertën e vështirë të Seviljas me rezultatin 0-1 në “Ramon Sanchez Pizjuan”.

real madrid

Madrilenët i mjaftohen autogolit të portierit Bono me një gafë në minutën e 55’.

Portieri i Sevijes

Skuadra e drejtuar nga Zinedin Zidan rikthehet tek fitorja pas asaj humbjeje turpëruese në Champions 2-0 nga Shaktari, humbjes në kampionat ndaj Alaveshit, barazimit ndaj Vijarealit dhe humbjes ndaj Valencias.

Klubi merengues renditet në vendin e 4 me 17 pikë, 1 pikë më shumë se Sevilja.

-Autogoli i Bonos

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/