VIDEO/ Januzaj i kundërpërgjigjet Gëces, shikoni golin e realizuar nga shqiptari në Ligën e Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2021 | 21:46


VIDEO/ Januzaj i kundërpërgjigjet Gëces, shikoni golin e realizuar nga shqiptari në Ligën e Europës

Futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj ka gjetur rrugën e golit në sfidën përballë PSV-së mbrëmjen e sotme.

januzaj

Januzaj barazoi shifrat për Real Sociedadin në minutën e 34-ët të takimit në sfidën e vlefshme për Ligën e Europës, pasi më herët për holandezët kishte shënuar ish-futbollisti i Bajernit, Mario Gëce.

26-vjeçari shfrytëzoi saktësisht një krosim të ulët nga e djathta duke gjetur cepin e majtë të portës. Shqiptari po kalon sezonin e tij të pestë te skuadra spanjolle duke fituar dhe një rol titullari me paraqitjet e tij.

Goli i Januzajt ndaj PSG on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/