VIDEO/ Flamurtari i shkakton humbjen e dytë Elbasanit, vlonjatët i afrohen kreut të Kategorisë së Parë

Postuar: Tetor 21, 2023 | 23:53

Flamurtari ka siguruar një fitore shumë të rëndësishme sot përballë rivalëve të Elbasanit, me të cilët ka garë për ngjitjen në Superiore.

bandicam 2023-10-21 15-14-12-736

Skuadra vlonjate ka triumfuar me shifrat 2-1 në një sfidë ku shfrytëzoi më së miri rastet që iu shfaqen. Goli i Oliveira në pjesën e parë dhe ai i Dalanajt në të dytën ia bënë më të thjeshtë sfidën ekipit të Çelës.

Bobni shënoi shumë vonë, në minutën e 90, për të siguruar diçka nga kjo ndeshje për Elbasanin dhe kështu, vlonjatët morën tre pikë të arta që e afrojnë vetëm 1 pikë pas elbasanasve në garën për ngjitjen në elitë.

FLAMURTARI – AF ELBASANI 2-1