RENDITJA E SUPERIORES/ Java e 34-t i bën lëmsh të gjithë, zyrtarizohen 3 skuadra të “Final Four” dhe kush bie nga kategoria

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 4, 2024 | 23:54

RENDITJA E SUPERIORES/ Java e 34-t i bën lëmsh të gjithë, zyrtarizohen 3 skuadra të “Final Four” dhe kush bie nga kategoria

Rezultatet e javës së 34-t të Kategorisë Superiore kanë bërë që tabela e klasifikimit të jetë shumë interesante dy javë para fundit të sezonit të rregullt, ndonëse janë zgjidhur shumë prej verdikteve të saj.

Kategoria-Superiore

Humbja e Egnatia dhe fitoret e Vllaznisë e Partizanit, ka bërë që tashmë të jetë e hapur lufta edhe për vendin e parë.

Më pas, ka luftë që shkon nga vendi i katërt, deri të vendi i 8 në renditje, ku të gjithë skuadrat janë në lojë paralelisht si për vendin që mbetet në ”Final Four”, ashtu edhe për atë që të çon në play-out.

Kurse barazimi 3-3 mes Erzenit dhe Kukësit thjesht ka dekretuar se edhe shijakasit do u bashkohen verilindorëve në Kategorinë e Parë në edicionin e ardhshëm,

REZULTATET : 

PARTIZANI-SKËNDERBEU 1-0 

VLLAZNIA-DINAMO 1-0 

LAÇI-TIRANA 1-0 

TEUTA-EGNATIA 1-0

ERZENI-KUKËSI  3-3

*Kliko mbi ndeshjen për të shkuar te komenti i saj 

sdfsdfsdfsdfsdfsfdfds

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"