VIDEO/ E treta e vërteta, Interi rikthehet te fitorja ndaj Torinos dhe kap vendin e dytë

Postuar: Korrik 13, 2020 | 23:58

Interi është rikthyer te fitorja pas dy ndeshjeve, ku kishte zhgënjyer, teksa ka mposhtur me rezultatin 3-1 ndaj Torinos.lautaro

Ndeshja nisi keq për të besuarit e Kontes, të cilët e panë veten në disavantazh në minutën e 17’, kur Beloti përfitoi nga një gafë e portierit Handanoviç për të shënuar. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa e dyta foli e gjitha për zikaltërit.

Interi përmbysi rezultatin për dy minuta, më Jang dhe Godin që shënuan në minutat 49’ dhe 51’.INTER

Për të hipotekuar fitoren mendoi Lautaro Martinez, i cili shënoi në minutën e 61’, duke siguruar kështu 3 pikët që e dërgojnë Interin në vendin e dytë me 68 pikë, aq sa ka edhe Lacio e vendit të 3-të.

FT| Inter-Torino 3-1