VIDEO/ Debutim perfekt, sulmuesi shqiptar shënon dopietë për 3 minuta

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 26, 2018 | 13:03

VIDEO/ Debutim perfekt, sulmuesi shqiptar shënon dopietë për 3 minuta

Sulmuesi i përfaqësuese së Kosovës, e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën te skuadra e Uillem 2 në kampionatin holandez.

avdiaj

I huazuar nga skuadra e Shalkes, shqiptari i Kosovës ka shënuar dopietë në ndeshjen debutuese. 3 minuta i kanë mjaftuar 22-vjeçarit për të realizuar 2 gola mjaft vendimtarë.

Në minutën e 26-të dhe 29-të Avdiaj gjeti rrugën e rrjetës, teksa në minutën e 41-të sulmuesi u ndëshkua me karton të verdhë. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 3-0 në favor të Uillem 2.

www.minuta90.com