VIDEO/ Bëri gjest racist para ndeshjes me Korenë, lojtari i Kilit e pëson nga Soni

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 12, 2018 | 15:09

VIDEO/ Bëri gjest racist para ndeshjes me Korenë, lojtari i Kilit e pëson nga Soni

Kili dhe Korea e Jugut kanë zhvilluar ditën e djeshme një ndeshje miqësore midis tyre e cila u shoqërua me polemika para dhe me tallje pas ndeshjes. 24 orë para se të fillonte ndeshja lojtari kilien Diego Alvesh u pa duket bërë një gjest racist i cili revoltoi shumë ndjekës të futbollit.

a69b94945b97fcddcc65e9105e6cc343_1536755841-4889343

Ai bërë gjestin e “seve të shtrembër” për të tallur koreanët. Por gjatë ndeshjes ai e ka pësuar duke marrë një përgjigje në fushë nga lojtari I Totenhemit, Son. Lojtari fillimisht ka dribluar Arturo Vidalin dhe më pas I ka bërë një “tunel” të bukur ku edhe publiku në stadium reagoi.

www.minuta90.com