Vidal në retrospektivë: Nëse VAR do të ishte prezent, Bajern do të kishte fituar dy Champions League

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 23, 2018 | 16:43

Vidal në retrospektivë: Nëse VAR do të ishte prezent, Bajern do të kishte fituar dy Champions League

Arturo Vidal është trasnferuar te Barcelona me vetëm një qëllim: Të fitojë Uefa Champions League të cilën nuk arriti ta bënte as me Juven dhe as me Bajernin e Mynihut. Por duket se kilieni i ka ende në mendje ato largime të shëmtuara të Bajernit të Mynihut nga Champions League nga skuadra e Realit të Madridit.

407957_TS_23-08-18_4352432704_

Mesfushori goli për “Mundo Deportivo” duke thënë se nëse VAR do të kishte qenë prezent atëherë Bajerni do të kishte fituar dy tituj.

image

“I preferuari im është Champions League. E di që Barcelona e ka fituar në vitet e kaluara por unë dua ta fitoj tani – dua t’i fitoj të gjitha. “Me VAR, Bayern do të kishte dy tituj më shumë në Champions League.”- shprehet kiliani.

www.minuta90.com