Vetëm barazim ndaj Azerbajxhanit, Kosova U-21 nuk fiton as me 2 lojtarë më shumë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Nëntor 14, 2017 | 17:32

Vetëm barazim ndaj Azerbajxhanit, Kosova U-21 nuk fiton as me 2 lojtarë më shumë

Pas humbjes katastrofike me Izraelin 0-4, Kosova U-21 e drejtuar nga trajneri Prekazi nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në transfertë ndaj Azerbaijxhanit U21. Ky takim ishte i vlefshëm për kualifikueset e Europianit 2019 të të rinjve që do të zhvillohet në Itali.

Kosova

Kosovarët humbën një mundësi të artë për të marrë tre pikë ndaj kundështarit më të dobët të grupit i cili e mbylli ndeshjen me dy futbollistë më pakë pas daljes me karton të kuq të Krivotsyuk dhe Sadigov.

Kosova U-21

Pas kësaj ndeshje, Kosova renditet në vendin e katërt me 7 pikë, ndërsa Azerbejxhani në vendin e fundit me një pikë.
3_1510674808-4288458


www.minuta90.com