Variant i ri për të ardhmen e Sormanit te Partizani, tekniku italian mund të qëndrojë në kampin e kuq

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 3, 2020 | 22:36


Variant i ri për të ardhmen e Sormanit te Partizani, tekniku italian mund të qëndrojë në kampin e kuq

Adolfo Sormani ka edhe dy vite kontratë me Partizanin, por trajneri italian mund ta paguajë edhe nga sinqeriteti i tij, ku në rrëfimin e tij para disa ditësh në “Rubrika Sportive”, tregoi të gjitha gabimet që kanë ndodhur në ndërtimin e Partizanit të këtij edicioni.
Sormani Partizani
Në kampin e kuq ekziston një bindje që Sormani nuk do të jetë trajner i skuadrës së sezonit të ri, por klubi pritet që ta mbajë italianin në organikë. Prej kohësh është thënë se me përfundimin e shtëpisë së re, Adolfo Sormani pritet që të spostohet nga trajner i parë i skuadrës në drejtor të akademisë së klubit.

54-vjeçari gëzon besimin e plotë të presidentit Demi dhe kjo ka qenë arsyeja që ai ka mbijetuar edhe pas 5 humbjeve radhazi.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com