U zyrtarizua një ditë para Botërorit, Hierro zbardh prapaskenat: Nuk do ia falja vetes nëse…

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Qershor 13, 2018 | 19:05

U zyrtarizua një ditë para Botërorit, Hierro zbardh prapaskenat: Nuk do ia falja vetes nëse…

Trajneri i ri i Spanjës, Fernando Hierro, doli këtë pasdite në konferencë për shtyp, për të shpjeguar faktin pse pranoi këtë detyrë, një ditë para fillimit të Botërorit në Rusi.

hierro-1

“Kisha tre mundësi, ta refuzoja këtë detyrë, të largohesha, ose të isha i pranishëm në organikë. Zgjodha këtë të tretën, pasi nuk mund të braktisja lojtarët dhe federatën. Nuk do ia falja vetes nëse thosha jo. Nuk duhet të shohim pas se çfarë ndodhi. Duhet të mendojmë për Botërorin tani.

Kur u pyet nëse ishte i drejtë vendimi për shkarkimin e Lopeteguit, Hierro u përgjigj: “Presidenti foli për këtë temë. Nuk ka vlerë mendimi i të tjerëve, duhet të kthejmë faqe. Nuk duhet të rrimë e të mendojmë vetëm tek një gjë, por të mendojmë për futbollistët. Nuk mund të flasim vetëm për një temë sepse do të na humbasë përqendrimi që duhet ta kemi te Portugalia”.


www.minuta90.com