Turbina godet në merkato, firmos ish-sulmuesi i Tiranës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 17, 2018 | 13:41

Turbina godet në merkato, firmos ish-sulmuesi i Tiranës

Mirel Çota është goditja e radhës që ka kryer Turbina në këtë merkato. Sulmuesi librazhdas ka nënshkruar për klubin cërrikas dhe tashmë do të jetë pa dyshim ai lideri i ri i repartit ofensiv. Madje, bomberi librazhdas i është bashkangjitur pjesës tjetër të ekipit në seancën stërvitore të ditës së djeshme.

Laci-Tirana 1-0, Cota dhe Karabeci ne dyluftim

Lajmi konfirmohet edhe nga vetë sulmuesi i njohur në vendin tonë, i cili, në një prononcim për mediat, ka deklaruar: “I jam bashkuar Turbinës në këtë merkato, pasi besoj se ky klub ka një projekt ambicioz në këtë kampionat dhe mendoj se shërbimet e mia do të jenë të vlefshme.

Shpresoj që te Turbina të jap kontributin tim maksimal, në mënyrë që ekipi të arrijë objektivat e vendosura prej drejtuesve”, ka thënë shkurtimisht Çota, i cili pjesën e parë të kampionatit ka luajtur te skuadra e Dinamos, nga ku ka vendosur që të largohet.

Tirana-Kastrioti 1-0, Cota mes dy krutaneve

Çota ka luajtur në disa ekipe të Kategorisë së Parë dhe asaj Superiore. Krahas merkatos, skuadra po vazhdon përgatitjet me ritëm të lartë dhe ditën e sotme është parashikuar që të luhet një ndeshje miqësore me Shkumbinin në stadiumin “Nexhip Trungu” të Cërrikut.

www.minuta90.com